Ile cierpliwości potrzebuje kierownik budowy?

joffi / Pixabay

Wysoki poziom bezpieczeństwa na terenie budowy to podstawa. W jego zapewnieniu pomaga kierownik budowy. To on odpowiada za organizację pracy i środków bezpieczeństwa w taki sposób aby zarówno osoby przebywające na budowie jak i w jej okolicy czuły się bezpiecznie i komfortowo.

Zakres obowiązków

Do jego zadań należy również ciągła kontrola czy zastosowane środki sprawdzają się oraz są wykorzystywane w odpowiedni sposób przez pracowników oraz czy poszczególne etapy budowy przebiegają zgodnie z planem. Tego typu sytuacje wpływają nie tylko na efekt końcowy budowy ale również i na efektywność pracy pracowników.

Przestrzeganie zasad to podstawa

Oprócz bezpieczeństwa bardzo ważne jest również przestrzeganie wszelkich zasad, norm i projektu dotyczącego danej budowy. Kierownik budowy ma za zadanie ciągłej obserwacji czy poszczególne etapy budowy są realizowane zgodnie z planem i w przypadku niezgodności natychmiastowego reagowania. Ponadto sprawdza on zgodność również z zasadami i aktami prawymi.  Jest on łącznikiem pomiędzy inwestorem a budową.

Co jeszcze prócz tego?

Do jego zadań należy zgłaszanie wszelkich odstępstw od planu oraz przestrzeganie terminów umieszczonych w projekcie. Posiada on nie tylko wiedzę z zakresu technicznego ale również i prawnego a nawet i bezpieczeństwa i higieny pracy.

Źródło: http://www.pierwszabudowa.pl/kierownik-budowy/

Be the first to comment on "Ile cierpliwości potrzebuje kierownik budowy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*