Jak skomponować naturalny ogród?

Klasycznie rozróżnia się dwa typy ogrodów – francuski oraz angielski. Ten pierwszy opiera się na starannie przyciętych roślinach, regularnych, geometrycznych kształtach i stosowaniu egzotycznych roślin, często w towarzystwie szklarni. Innymi słowy, ogrody francuskie posiadają widoczne oznaki działalności człowieka – dzięki ogromnemu nakładowi pracy, zachowują one swoją interesującą, syntetyczną formę. Środowisko takie jest preferowane przez wielu ludzi, lecz niejedna osoba oczekuje czegoś zupełnie innego, czyli działki o bardziej naturalnej formie.

Co cechuje ogrody w stylu angielskim?

Chociaż, rzecz jasna, powstają one za udziałem człowieka, ogrody angielskie ciężko jest odróżnić od dzikiej polany czy łąki. Charakteryzują się one naturalnym wyglądem, który osiąga się za pośrednictwem lokalnych gatunków kwiatów, nieprzycinanym roślinom i nieregularnemu projektowi posesji. Popularne są także ozdoby takie jak kamień ogrodowy czy drewniane tabliczki, gdyż te świetnie komponują się z angielskim wystrojem.

Jak zadbać o ogród angielski?

Duża zaletą ogrodu w stylu angielskim jest to, że wcale nie trzeba poświęcać mu przesadnie dużej ilości uwagi. Rozwija się on we własnym tempie, dlatego wystarczy pilnować, aby nie zarósł na tyle, że roślinność będzie utrudniała nam poruszanie się. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu, natomiast chciałyby nacieszyć się własnym, prywatnym zaciszem. Ponadto, znajdująca się w nim altana czy kamień ogrodowy będą z biegiem czasu wyglądały jedynie lepiej – dodatkowe pnącza, mech czy latorośl jedynie dodadzą im naturalnego uroku.

Be the first to comment on "Jak skomponować naturalny ogród?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*