Pomoc w doborze kompozycji roślinnych

Możliwość sprawdzenia w rzeczywistości jak prezentują się konkretne rośliny zielone sprawia, że do obsadzania balkonu, ogródka czy alejki można wykorzystać w pełni spójne i funkcjonalne gatunki roślin. To bardzo ważne aby uwzględnić chociażby takie podstawowe parametry utrzymania roślin jak:

  • ekspozycja na nasłonecznienie;
  • odporność na niskie temperatury lub silny wiatr;
  • konieczność wzbogacania gleby dodatkowymi odżywkami;
  • podatność na żerowanie szkodników i choroby botaniczne;
  • wysokość i rozpiętość dorosłej rośliny;
  • forma kwitnięcia;
  • regularność podlewania.

Porównanie podobnych gatunków

Oczywiście katalogi i materiały ogrodnicze, a także rozliczne strony internetowe dają możliwość zaprojektowania zielonego zakątka z pomocą bardzo dobrej wizualizacji. Niemniej szkółka roślin daje nieprawdopodobne bogactwo doznań i możliwość skomponowania takich połączeń gatunków, które np. inspirują zapachowo, albo podobnie kwitną. Każda szkółka roślin daje możliwość porównania tej samej roślinności w różnym stadium rozwoju, dzięki czemu naocznie przekonać można się, czy dana roślina będzie spełniała oczekiwania użytkownika także za rok czy trzy lata, gdy osiągnie pełną dojrzałość.

Fachowe doradztwo na miejscu

Niewątpliwie szkółka roślin to miejsce, w którym spotkać można kilka nietypowych i egzotycznych gatunków roślin, wymagających bardzo specyficznej opieki i specjalnej pielęgnacji. Zarówno w takim przypadku jak i w kontaktach z całkowitym laikiem, niezwykle pomocni okazują się pracujący na miejscu ogrodnicy, mający wiedzę na temat wszystkich tajników utrzymania tych roślin, gotowi do dzielenia się tą wiedzą z klientami.

Be the first to comment on "Pomoc w doborze kompozycji roślinnych"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*