Gdzie szukać doradztwa BHP?

Aintschie / Pixabay

Wysoki poziom bezpieczeństwa to cel nadrzędny w każdej firmie bez względu na jej specyfikę. Doradztwo bhp zajmuje się między innymi szkoleniami dla pracowników, dzięki którym dowiadują się o potencjalnych zagrożeniach mogących wystąpić na ich stanowiskach pracy.

Zadbaj o środki bezpieczeństwa

Ponadto mogą zapoznać się ze wszelkimi środkami ochrony pozwalającymi na zniwelowanie wystąpienia zagrożenia bądź znaczne zmniejszenie strat po ich wystąpieniu. Uczą się sposobu ich wykorzystać, co jest bardzo istotne w momencie pojawienia się niebezpieczeństwa. Szkolenia obejmują również pierwszą pomoc w nagłych wypadkach.

Rozeznaj się w zagrożeniu

Aby odpowiednio dobrać środki ochronne ważne jest odpowiednie zidentyfikowanie potencjalnych zagrożeń. Dlatego też doradztwo bhp zajmuje się prowadzeniem oceny ryzyka zawodowego wszystkich stanowisk w danym przedsiębiorstwie. Oprócz tego zajmuje się ochroną przeciwpożarową. Dotyczy to między innymi ustalania dróg ewakuacyjnych, do których będzie stały dostęp z każdego możliwego miejsca w firmie. Nadzór bhp to również pomoc w utrzymaniu warunków i higieny pracy według ogólnie przyjętych przepisów i zasad bhp. Wpływa to zarówno na bezpieczeństwo wszystkich pracowników jak również na ich ogólny komfort psychiczny.

Be the first to comment on "Gdzie szukać doradztwa BHP?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*