Jak wybrać dobre zadaszenie drzwi?

Zadaszenie drzwi wejściowych to niezwykle ważny element każdego wykończenia budynku. Dzięki zadaszeniu nie tylko chronimy budynek przed uszkodzeniami (np. schody), lecz również ochraniamy siebie lub naszych gości przed np. moknięciem. Im większe zadaszenie drzwi wejściowych, tym lepsza ochrona.

Najlepsze daszki

Im dany daszek jest prostszy pod kątem wizualnym, tym jest łatwiejszy w budowie, a także zdecydowanie tańszy, ponieważ nie wymaga drogich konstrukcji czy materiałów, którym zadaszenie pokryjemy. Najlepsze materiały na zadaszenie drzwi wejściowych. Zazwyczaj konstrukcję daszku nad drzwiami zaleca się robić z drewnianych albo stalowych wsporników, co też uważa się za najłatwiejsze rozwiązanie.

Jak zbudować daszek?

Wsporniki mocuje się na tzw. kotwy, które są solidnie osadzone w żelbetowym wieńcu lub wytrzymałym murze z cegły lub silikatu. Kiedy pod uwagę bierzemy konstrukcje z cegły, warto najpierw sprawdzić, czy jest ona wykonana z pełnej cegły, bo to gwarantuje stabilność zadaszenia. Innym niezwykle popularnym sposobem na zbudowanie daszku jest oparcie konstrukcji z jednej strony na ścianie, po czym jest ona wspierana z drugiej strony na słupach. Wybór odpowiedniej konstrukcji zależy od naszych preferencji lub tez od możliwości konstrukcyjnych, jakie daje nam dany budynek. Kiedy ma on nietypowy kształt lub daszek będzie o nietypowych rozmiarach, może zdarzyć się, że pod uwagę będzie trzeba brać jeszcze zupełnie inne, innowacyjne rozwiązania. Równie kreatywnym zadaniem są szklarnie poliwęglanowe.

Be the first to comment on "Jak wybrać dobre zadaszenie drzwi?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*