Czy kredyt gotówkowy wciąż się opłaca?

0
597
Czy kredyt gotówkowy wciąż się opłaca

W dobie wzrastających stóp procentowych coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy zaciągnięcie kredytu gotówkowego ma jeszcze sens. I choć nie brakuje głosów ludzi, dla których kredyty Katowice to nieopłacalna przeszłość, to nie da się zaprzeczyć, że korzystanie z nich wciąż ma rację bytu i jest w pewnym stopniu opłacalne finansowo.

Taniej nie będzie, ale…

Kredyty gotówkowe drożeją, to fakt. Mimo to, są one wciąż łatwo dostępne na rynku. Pomijając czasy kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 kredyty bankowe można było w miarę łatwo pozyskać. Podobnie jest i dziś, co z jednej strony jest zasługą mechanizmów odpowiedzialnych za zarządzanie polityką kredytową, a z drugiej personelu banków i ich pośredników, którzy chcą udzielić kredytu wszystkim tym, którzy tego potrzebują. Na korzyść kredytów gotówkowych przemawia również to, że w przypadku trudności w ich spłacie można ją łatwo renegocjować. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by np. zaciągnąć kredyty konsolidacyjne Katowice. Nawiasem mówiąc, w przypadku hipotek byłoby dużo trudniej.

Krótki czas spłaty i związane z nim korzyści

Na korzyść kredytów gotówkowych przemawia również to, że ich czas spłaty jest relatywnie krótki. Oznacza to, że kredytobiorca absorbuje środki banku przez znacznie krótszy czas. W przypadku wspomnianych kredytów gotówkowych jest to zaledwie 10 lat. Z kolei najdłuższy czas spłaty hipoteki to aż 30 lat. W związku z tym bank nie zabezpiecza się już tak bardzo i oferuje pieniądze na (w miarę) korzystnych warunkach. Naturalnie ta „otwartość” zależy przede wszystkim od sytuacji na rynku produktów finansowych. Rosnąca inflacja to z pewnością przyczynek do tego, by zastanowić się nad inwestycjami i zaciąganiem kredytów.

Elastyczna spłata

Nie można zapominać, że spłata kredytów Katowice jest dużo łatwiejsza, niż spłata np. chwilówek. Wynika to m.in. z możliwości szybkiej nadpłaty zobowiązania finansowego, co niestety w przypadku chociażby hipotek wcale nie jest takie łatwe. Naturalnie istnieją pewne obostrzenia, które „wymuszają” na kredytobiorcy wydłużenie okresu kredytowania, ale obowiązują one maksymalnie przez 2 – 3 lata. Wystarczy więc przelać na konto banku wyższą kwotę i cieszyć się z możliwości nadpłaty zadłużenia.

Podsumowując, standardowe kredyty bankowe to wciąż najpewniejsze i najtańsze produkty finansowe, które są dostępne na rynku usług finansowych. Tak korzystnych warunków spłaty nie mogą nawet zaoferować chwilówki Katowice, które są przecież udzielane praktycznie wszystkim i to nieraz za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here