Jak bezpiecznie nakładać topy do paznokci?

0
140
Jak bezpiecznie nakładać topy do paznokci

Topy do paznokci są niezbędne, by manicure lub pedicure uznać za skończony. Bez nich stylizacja nie jest pełna i odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniami. Jak nakładać topy, by trzymały się dłużej? Co robić, by mogły dobrze realizować swoje zadanie?

Koniecznie na suchy lakier

Większość topów do paznokci powinna być aplikowana na suchy już lakier, a w przypadku wielu ich rodzajów także na utwardzony w lampie UV. Wyjątkiem są topy, które przyspieszają schnięcie, choć w profesjonalnych salonach raczej się ich nie używa. Topy do paznokci aplikowane na suchą powierzchnię mogą do niej lepiej przywrzeć, co daje twardą i mocną powłokę, która nie odpryskuje. Jeśli jednak dojdzie do położenia kolejnej warstwy na jeszcze mokre podłoże, to istnieje spore ryzyko, że top i lakier odpadną razem z płytki paznokcia.

Jak najmniej ruchów

Warto podkreślić, że topy do paznokci powinny być aplikowane przy pomocy szerokich pędzelków. Chodzi o to, by przy pomocy jak najmniejszej ilości ruchów dokładnie pokryć całą powierzchnię płytki paznokcia. To zmniejsza ryzyko nierówności i widocznych zacieków, które popsułyby efekt końcowy. Warto podkreślić, że w najlepiej wyglądają paznokcie z jedną warstwą topu, który został nałożony dwoma lub trzema ruchami. Wszelkie poprawki, czy dokładanie większej ilości produktu później może pozostawić po sobie brzydkie ślady i sprawić, że ostatecznie paznokcie będą prezentowały się gorzej, niż planowano.

Top wysokiej jakości

Nie można też zapominać o najważniejszym aspekcie – użyty top do paznokci musi być wysokiej jakości. Kiepski top może zepsuć nawet najpiękniejszą stylizację. Z kolei dobry produkt może wydobyć piękno nawet z lakierów, które bez niego prezentują się bardzo zwyczajnie i nieciekawie. Najlepiej jest sięgać po produkty zaufanych marek, co do któych przygotowania nie można mieć wątpliwości. Dzięki temu zyskuje się szansę na osiąganie najlepszych efektów, które pokrywają się z deklaracją producenta zapisaną na opakowaniu topu. Trzeba też pamiętać, że produkty mają różne działanie – nadają błysku, matowią, utwardzają czy po prostu zabezpieczają lakier, by dłużej pozostawał na płytce. Koniecznie trzeba więc upewnić się, że użyty produkt ma działanie zgodne z oczekiwaniami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie topy do paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here