Jakie rolety wybrać do domu?

0
895
rolety

Rolety wewnętrzne to jeden z ważniejszych elementów nowoczesnych i stylowych wnętrz. Świetnie się prezentują, można je dopasować do innych elementów aranżacji, a także swoich potrzeb. Poza tym mogą uzupełniać tradycyjne firany i zasłony, choć coraz częściej są jedyną ozdobą. Rewelacyjnie w kuchniach i salonach prezentuje się rolety rzymskie. Poza tym w modzie są świetne plisy i modele dzień noc. Niemalże z biur i lokali handlowych także w domach i mieszkaniach zaczęły się pojawiać rolety zewnętrzne.

Nowoczesne rolety wewnętrzne

Producent rolet oferuje klientom prywatnym i biznesowym różnorodne modele. Które świetnie chronią przed spojrzeniami przechodniów, intensywnym światłem czy też refleksami. Na rynku znaleźć można szereg propozycji. Przyciągają zarówno kolory, materiały, jak i wzory oraz systemy. Same rolety klasyczne i te nowoczesne – wpisujące się w ideę inteligentnego domu, to szereg rozwiązań, które bez problemu można dopasować do stylu wnętrza i swoich potrzeb. Wyróżniają się przede wszystkim dużą estetyką i funkcjonalnością. Czasem zdarza się, że to konstrukcja okna czy też jego usytuowanie wymusza, jakie rolety okienne będą się najlepiej sprawdzać. Poza tym często wybieramy dodatki, kierując się panującą modą, gustem czy przyzwyczajeniami. Prawdziwym hitem stały się na przykład rolety okienne dzień noc. Składają się z naprzemiennych pasów zaciemniającego i transparentnego materiału. Wystarczy niewielki ruch łańcuszkiem czy sznureczkiem, by ustawiać je względem siebie, a tym samym osiągnąć oczekiwany efekt. Można wpuścić do wnętrza więcej światła, ale także chronić intymność domowników przed spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Takie rolety świetnie prezentują się w ramie okiennej i są wyjątkową ozdobą mieszkań, biur, przestrzeni użytkowych. Są także produkowane w niestandardowych wymiarach.

Stylowe rolety rzymskie

Dużą popularnością cieszy się tradycyjna roleta okienna. Kasetowy mechanizm koralikowy daje możliwość zatrzymania tkaniny na dowolnej wysokości, co pozwala dopasować rozwiązanie do aktualnych potrzeb. Oczywiście roleta mini wymaga wiercenia otworów, a dopasowane prowadnice można zamontować także w ramie okien dachowych. Warto zwrócić uwagę, że dostępne są różne tkaniny – te transparentne i zaciemniające. Te ostatnie sprawdzają się świetnie w sypialniach oraz pokojach o dużym nasłonecznieniu. Warto również zwrócić uwagę na rolety zewnętrzne. Jeszcze do niedawna były charakterystyczne do punktów handlowych, a obecnie coraz częściej pojawiają się w domach i w mieszkaniach. Montowane są na etapie budowy czy remontu, choć oczywiście takie specjalistyczne osłony okienne można założyć w każdym momencie. Klienci doceniają ich właściwości antywłamaniowe. Poza tym rolety zewnętrzne świetnie wymieniają, wygłuszają oraz pozwalają zadbać o komfort termiczny. Większym równie popularnym rozwiązaniem montowanym na przykład w garażach są bramy rolowane.

Funkcjonalne i estetyczne rolety okienne

O roletach okiennych mówi się bardzo dużo i poza klasycznymi wariantami pojawiają się także nowatorskie propozycje, które zachwycają wykończeniem oraz technologicznymi rozwiązaniami. Oczywiście służą do zasłaniania okien, ale są również wyjątkową ozdobą. Szczególną uwagę przyciągają plisy. Dzięki temu tkaninę można ściągać od dołu i od góry oraz zatrzymywać w dowolnym miejscu, a charakterystyczne harmonijka w każdym wnętrzu wygląda doskonale. To również bardzo dobre rozwiązanie na okna dachowe. Są także idealne do salonów, jadalni oraz pokoi dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here