Kiedy można zdecydować się na obserwację osób?

0
133
prywatni detektywi

Obecność prywatnych detektywów już dzisiaj nikogo nie dziwi. Są oni wykorzystywani nie tylko przez przedsiębiorstwa, ale także przez klientów indywidualnych. Właściwie to można by pokusić się o stwierdzenie, że tych drugich jest zdecydowanie więcej. Usługi świadczone przez agencje detektywistyczne są różnorodne. Jedną z nich jest obserwacja osób. Kiedy można skorzystać z takiej usługi? Oto kilka wskazówek jakie dedykowane są dla osób, które nic nie wiedzą na temat prowadzenia takiej kontroli.

Zdobycie odpowiednich informacji

Właściwie to można by powiedzieć, że każdy jest w stanie przeprowadzić obserwację osób. Wystarczy chociażby usiąść w oknie i obserwować ulicę. Nie bez kozery żartuje się z tego, że często starsze osoby prowadzą tzw. „monitoring osiedlowy”, bo potrafią takie obserwacje prowadzić przez kilka godzin.

Oczywiście, obserwacja osób https://detektywi.net/obserwacja-osob/ prowadzona przez agencję to jednak zdecydowanie coś innego. To fakt, że obserwuje się inne osoby, ale trzeba także pamiętać o tym, iż oni takie działania wykonują w celu zdobycia odpowiednich informacji. Jakich? Wszystko tak naprawdę zależne jest od zleceniodawcy. Obserwację przeprowadza się w celu pozyskania dowodów na:

  • zdradę partnera/partnerki/męża/żony,
  • zweryfikowania kontrahenta,
  • w celu potwierdzenia prawdomówności pracownika lub osoby, jaką planuje się zatrudnić,
  • przeciwdziałanie konkurencji,
  • ustalenia miejsca zamieszkania, miejsca pracy,
  • potwierdzenia stanu majątkowego

Są również inne sytuacje, rzadkie, kiedy takie działania można przeprowadzić. Należy zaznaczyć, że obserwacja służy nie tylko do potwierdzania faktów, np. zdrady. Jest ona również prowadzona do tego, aby ewentualnie zdradę pracownika czy też innej osoby wykluczyć.

Czy to jest legalne?

Jedno z najważniejszych pytań, które należy sobie postawić. Wiele osób ma obawy o to czy takie działania nie idą w konflikcie z prawem. Zanim obserwacja zostanie poprowadzona należy podpisać umowę z agencją detektywistyczną. Co więcej, jeżeli obserwowana ma być dana osoba, np. kontrahent należy zaznaczyć, że tylko i wyłącznie on ma być inwigilowany. Nie mogą być sprawdzani członkowie jego rodziny, jeżeli nie ma to bezpośredniego kontaktu ze sprawą. W innym bowiem przypadku należy zaznaczyć, że dojdzie do łamania prawa przez agencję detektywistyczna.

Rodzaje obserwacji

Do wyboru są różne rodzaje obserwacji (chociaż klienci nie do końca zdają sobie sprawę z tej dostępności:

  • obserwacja dynamiczna – monitoring osoby jaka przemieszcza się w różnych kierunkach. Należy pamiętać o tym, aby obserwację dopasować do środka przemieszczenia się osoby sprawdzanej.
  • obserwacja statyczna – sprawdzane jest miejscem, gdzie obserwowana osoba przebywa.Obserwowany może być lokal, sąsiednia działka, czy nawet samochód, który znajduje się obok danej osoby.
  • obserwacja mieszana – obserwacja danego miejsca w celu podjęci osoby obserwowanej, jaka później przechodzi w tryb obserwacji dynamicznej.

Takie rodzaje obserwacji oferują współczesne agencje detektywistyczne każdemu klientowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here