Modna aranżacja mieszkania w 2023 roku

0
275
Modna aranżacja mieszkania w 2023 roku

Trendy pojawiają się niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Niektórzy są zwolennikami podążania za modą, inni uważają, że nie ma to większego sensu. Niezależnie od tego, do której z tych grup należysz, na pewno warto wiedzieć, co dzieje się w świecie projektowania wnętrz w 2023 roku. Być może w ten sposób znajdziesz wspaniałą inspirację, którą przy odrobinie dopracowania i personalizacji przeniesiesz do swojego mieszkania. Dlatego teraz skupimy się na tym, co definiuje stylowe wnętrza w najbliższym sezonie. Poznajmy najnowsze trendy w aranżacji wnętrz.

Postaw na ekodesign

Biorąc pod uwagę coraz bardziej świadomy stosunek Polaków do konsumpcjonizmu, dominującym trendem jest ekofilozofia designu. Głównym celem jest zmniejszenie zużycia plastiku i przejście na materiały naturalne. Trwają dłużej i mogą trwać przez wiele lat. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów meblowych w 2023 roku? Jakie aranżacje mieszkania https://urzadzamypodklucz.pl/ będą modne? Wiele osób ceni sobie prostotę i elegancję, dlatego stawiaj na nowoczesne meble wykonane z materiałów premium. Na wierzchu jest drewno, marmur, granit i szkło. Nowoczesne pokoje inspirowane są otaczającą nas naturą i kolorami. Na przykład kuchnia z wyspą jest idealna dla bliźniaków. Dają poczucie przestrzeni i pełnią inne funkcje. Stanowią również integralną część salonu. Zdejmowane blaty lub ruchome barki to stylowe i wszystkie rozwiązania, które pomagają zaoszczędzić miejsce i dają więcej miejsca członkom rodziny.

Ściany inspirowane instagramem

Instagram to bardzo wpływowy „twórca trendów”, podobnie jak w branży wyposażenia wnętrz. Inspiracje aranżacyjne, które można znaleźć powyżej, często łatwo odtworzyć samemu. Instagram Walls – świetne do robienia zdjęć – w większości tworzą wzór. To, z czego jest zrobione, zależy od samego twórcy. Może to być trójwymiarowa kombinacja paneli lub bocznicy. Czasami dobrze sprawdzi się też regał z pięknymi książkami, roślinami doniczkowymi i stylowymi figurkami. Świetnym dodatkiem byłby również obraz lub lustro. W coraz większej liczbie domów pojawiają się „zielone ściany” – tzw. ogrody wertykalne – które nadają wnętrzu estetyki, a sama konstrukcja wprowadza do domu naturalne elementy. Ta aranżacja wygląda naprawdę imponująco i tworzy niezwykłą atmosferę. Wykorzystaj ją w swoim mieszkaniu.

Łuki i obłe kształty w aranżacji wnętrz

Deometria to nurt łączący modernistyczną elegancję, przepych Art Deco, a nawet typowe dla PRL-u rzemiosło. Wnętrza zaaranżowane w tym stylu opierają się na kontrastach i geometrycznych kształtach. Na przykład są to łuki lub harmonijne, regularne wzory umieszczone na ścianach, tworzące ciekawe żłobienia. Również kolory, które nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter: jasny, kremowy, delikatny turkus i zieleń, różne odcienie brązu i beżu oraz ceglasta czerwień. Dekometry to także nietuzinkowe meble i dodatki o oryginalnych kształtach 3D. Za ich pomocą łatwo stworzysz aranżacje w tym stylu. Nie bój się testować nowych rozwiązań, aby stworzyć wnętrze swoich marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here