Odszkodowanie za wypadek w pracy – co warto wiedzieć?

0
149
Odszkodowanie za wypadek w pracy

Niestety wypadki w pracy mogą się zdarzyć każdemu z nas. Dotyczy to głównie branży, gdzie jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Oczywiście nawet w biurze może dojść do przykrej sytuacji – nie ma na to reguły. Faktem jest, że w takiej sytuacji pracownik może starać się o odszkodowanie za wypadek w pracy. Dzięki temu będzie mógł podjąć dalsze leczenie i rehabilitację, uzyskując dodatkowe środki pieniężne. Co warto wiedzieć o takich odszkodowaniach? Jak je uzyskać? Jakie kwestie są najważniejsze?

Od kogo uzyskamy odszkodowanie?

Odszkodowanie za wypadek w pracy można uzyskać bezpośrednio od pracodawcy oraz z ubezpieczenia społecznego. Najczęściej pracodawca pokrywa takie odszkodowanie z własnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Pamiętajmy o tym, że w poszczególnych krajach te czynności mogą wyglądać inaczej. Wiele zależy od systemu prawnego państwa, zwłaszcza gdy pracownik ubiega się o świadczenie z ubezpieczenia społecznego. W naszym kraju jest to ZUS – Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wypadek w pracy za granicą wymaga często pomocy specjalisty, który z pewnością ułatwi pracownikowi cały proces starania się o odszkodowanie.

Wypadek przy pracy za granicą

Jakie odszkodowanie uzyska pracownik, który uległ wypadkowi przy pracy za granicą? Poza odszkodowaniem, taka osoba może także starać się o:

  • Rentę
  • Świadczenie pielęgnacyjne
  • Zadośćuczynienie za krzywdę
  • Zwrot kosztów utraconych dochodów
  • Zwrot kosztów związanych z leczeniem

Pamiętajmy o tym, że rodzaj świadczenia i jego wielkość są zależne od danego przypadku. Co zrobić, gdy doszło do wypadku za granicą? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest pomoc kancelarii odszkodowawczej, która skutecznie zawalczy o nasze prawa.

Obecnie coraz większe grono Polaków pracuje poza granicami kraju. Stawiamy na zarobek w Niemczech, Norwegii, czy też Holandii. O wypadek śmiertelny przy pracy nietrudno, zwłaszcza gry pracujemy w wymagającej branży. Czym jest wypadek przy pracy? Najprościej rzecz ujmując, jest to nagłe zdarzenie, które powoduje śmierć lub uraz fizyczny. Następuje ono w związku z wykonywaniem pracy. Faktem jest, że do takiego wypadku może dojść w trakcie wykonywanie czynności zwykłych i poleconych przez przełożonego, w trakcie czynności bez polecenia, w drodze między siedzibą pracodawcy a miejscem pracy, czy też w trakcie podróży służbowej. Odszkodowanie za wypadek w pracy jest prawem każdego pracownika, który uległ urazom fizycznym. Na szczęście można liczyć na profesjonalną pomoc, co pozwoli nam sprawnie uzyskać odszkodowanie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdzież z nadrukami i haftami
Następny artykułOgrodzenia
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/alandis.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here