Zlecanie opieki nad grobami formą zatroszczenia się o bliskich zmarłych

0
465
Opieka nad grobami Warszawa

Z końcem października Amerykanie zapalają świeczki w wydrążonych dyniach, a także przebierają swoje dzieci za kościotrupy i wiedźmy, by zwyczajowo w Halloween wykpić śmierć. Zachód bawi się w najlepsze, a sprzedawcy sztucznej krwi i świecących w ciemności kłów liczą niebagatelne zyski. Tymczasem jednak nie wszystkim udziela się atmosfera groteski – wszakże Polacy dokładnie w tym samym czasie przygotowują się do uroczystości Wszystkich Świętych.

Jest to bardzo ważny dla nas dzień i tradycja głęboko zakorzeniona w naszej kulturze. Zwyczajowo w pierwszym dniu listopada całe rodziny gromadzą się w kościołach, a następnie na cmentarzach przy grobach bliskich zmarłych, by wspominać w zadumie tych, których już wśród nas nie ma. W tym okresie miejsca pochówku rozświetlają tysiące zniczy, a wszędzie wokół unosi się zapach chryzantem. Nie ma chyba w polskim kalendarzu drugiego dnia upływającego w tak głębokiej zadumie, dlatego każdy chciałby go spędzić w gronie rodziny. Nie zawsze jednak mamy tyle szczęścia, by móc odłożyć swoje zobowiązania choćby na jeden dzień. Żyjemy szybko i w urbanistycznych dżunglach wciąż walczymy o przetrwanie.

Często, w drodze do wyznaczonego celu, jesteśmy zmuszeni odkładać własne potrzeby na bok. Podczas, gdy niektórzy z nas stroją się w odświętne płaszcze i pędzą na poranną mszę, inni przed komputerem w jednym z biur zagranicznej korporacji stukają w klawiaturę, popijając kawę, która zdaje się być bardziej cierpką niż co dnia.

Niemożność osobistego wzięcia udziału w uroczystości Wszystkich Świętych, zapalenia tej symbolicznej lampki na grobie babci, co roku trapi tysiące Polaków. Wszakże opieka nad grobami jest niepisanym obowiązkiem nas żyjących wobec tych, którzy już odeszli. Zatem jeżeli sami nie jesteśmy w stanie, czy to w okresie świątecznym, czy przez cały rok zadbać o mogiły najbliższych, warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Opieka nad grobami

Usługi takie jak sprzątanie grobów w Warszawie nie są już nowością na rynku i cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród zabieganych na co dzień Polaków. Trzeba przyznać, że to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób stale przebywających z dala od rodzinnych stron. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę chociażby hasło „opieka nad grobami Warszawa – jakubisiak.pl”, by zapoznać się z szeroką ofertą tego typu usług. Wiadomym jest, że nic nie zastąpi osobistego stawiennictwa na cmentarzu i chwili modlitwy, jednak i taka forma zaopiekowania się mogiłą to niezaprzeczalny symbol zaangażowania i rozwiązanie na miarę XXI wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here