3 powody, dla których warto sięgnąć po zieloną herbatę!

0
226
zielona herbata

Jednym z ulubionych rytuałów współczesnych ludzi jest picie herbaty. Jest świetnym dodatkiem do codziennych posiłków, doskonale sprawdza się jako przerywnik w pracy, a ponadto stanowi wspaniały dodatek do wieczornego relaksu. Wśród faworytów znajduje się oczywiście czarna herbata, jednak ludzie nieustannie przekonują się, jaką moc ma zielona herbata. Jeśli nie wierzysz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, a następnie zdecyduj się na zieloną herbatę!

Zamiennik kawy, czyli pobudzająca moc zielonej herbaty

Należysz do osób, które nie wyobrażają sobie poranka bez kubka ciepłej kawy? Koniecznie musisz pobudzić się rankiem, aby przystąpić do codziennych obowiązków? Jeśli tak, zmień swój stały element poranka na herbatę zieloną. Dodaje ona mnóstwa energii, a ponadto fantastycznie nastraja. Zielona herbata https://mojemusli.pl/napoje/herbaty-zielone/ jest doskonałym zamiennikiem kawy i zwykle sięgają po nią osoby, które nie do końca lubią ten kwaskowaty, cierpki posmak. Herbaty zielone zawierają dość dużą zawartość teiny, która jest odpowiednikiem kawy zawartej w kofeinie. Warto jednak mieć na uwadze odpowiedni sposób parzenia. Zielona herbata musi parzyć się maksymalnie 2-3 minuty, aby mogła pochwalić się korzystnymi właściwościami pobudzającymi.

Nietuzinkowe korzyści dla zdrowia

Wiele osób wychodzi z założenia, że wszystko z nadmiarze szkodzi. Prawdopodobnie identycznie jest z zieloną herbatą. Nie chodzi tutaj jednak o to, aby pić jej dużo. Istotne jest, by robić to regularnie. Regularność sprawi, że herbata zielona wpłynie niesamowicie na organizm człowieka. Z czego to wynika? Głównie z obecności w niej wspaniałych polifenoli i flawonoidów w wysokim stężeniu. Zyskały one miano antyoksydantów, ponieważ przeciwdziałają powstawaniu oraz mnożeniu się komórek nowotworowych. Dodatkowo, odtruwają organizm człowieka oraz korzystnie wpływają na pracę mózgu czy układu krwionośnego. Minimalizują ryzyko wystąpienia schorzeń serca. Są źródłem cennych aminokwasów. Herbaty zielone w formie naparu, jak i miazgi, często dedykowane są osobom cierpiącym na schorzenia dermatologiczne. Działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, a do tego wspomagają utrzymanie równowagi skórnej.

Wspomaganie odchudzania – coś, o czym marzy każda kobieta

Dlaczego zielona herbata powinna znaleźć się w diecie kobiety? Jeśli nie przekonały Cię powyższe argumenty, może skusisz się na właściwości odchudzające tego naparu? Borykanie się z nadmiarem kilogramów nie jest łatwy i każdy, zarówno kobieta, jak i mężczyzna, chce się z tym uporać. Warto sięgnąć po zieloną herbatę, ponieważ pomaga ona walczyć z nadprogramowymi kilogramami. Zielona herbata stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej. Dzieje się to przez wzgląd na substancję, której nazwa brzmi galusanu epigalokatechiny. Dzięki niej, tłuszcz szybciej się utlenia, a ponadto jest mocniej aktywowany do zużycia. Z pewnością zielona herbata ma jeszcze więcej ciekawych właściwości, wystarczy zdecydować się na jej regularne picie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here