Samochody na zamówienie z usa – jak upewnić się, że kupujesz dobre auto? Jakie ma plusy to rozwiązanie?

0
188
Samochody na zamówienie z usa

Jeśli szukasz nowego samochodu, być może rozważasz sprowadzenie go z USA. Z pewnością ma to swoje zalety – importowane samochody są często znacznie tańsze niż ich europejskie odpowiedniki i istnieje duża szansa, że uda Ci się znaleźć dokładnie to, czego szukasz, jeśli chodzi o model i specyfikację. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed dokonaniem zakupu. Oto najważniejsze wskazówki.

Samochody na zamówienie z usa – plusy i minusy, jakie ma to rozwiązanie

Pozytywne jest to, że  samochody na zamówienie z USA są faktycznie wyprodukowane w USA. Z tego powodu są zazwyczaj doskonale zbudowane i przez to niezawodne. Często są też wyposażone w funkcje i udogodnienia, które mogą nie być dostępne w modelach zagranicznych. Oczywiście, niektóre rzeczy, takie jak światła symetryczne, nie będą pasowały do Europy i Polski, ale bez problemu można je zmienić importując pojazd.

Importowanie samochodów z Ameryki https://carfactor.pl/auta-z-usa/ jest korzystne, zwłaszcza jeśli chodzi o koszty. Używane samochody importowane mają niższą cenę niż porównywalne modele krajowe, co wynika głównie z tego, że są one mniej wyeksploatowane. Koszty ich napraw są mniejsze. Sama produkcja i dostępność samochodów w USA jest wyższa, więc spada ich cena. Nawet w przypadku nowych samochodów różnica wynosi kilkadziesiąt procent.

Cła importowe, podatki i koszty transportu nieco podwyższają cenę, ale nie powoduje to znaczącego wzrostu ceny. Zależy to również od modelu oraz samego importera.

Gwarancja może nie zostać przeniesiona, gdy sprowadzasz amerykański samochód do innego kraju, co może sprawić, że jego właściciele będą musieli stawić czoła nietypowym naprawom w polskich warsztatach, jeśli coś pójdzie nie tak. Niektóre części są dostępne tylko na zamówienie od producenta i ich sprowadzenie może dodatkowo kosztować.

Biorąc to wszystko pod uwagę, dla wielu kierowców korzyści z jazdy samochodem wyprodukowanym w USA przewyższają wszelkie potencjalne negatywne aspekty. Najważniejsze w takich samochodach przecież jest cieszenie się z jazdy i faktu spełnienia swojego marzenia, jakim nierzadko jest samochód typu Corvette czy Ford F-150 z podwyższonym zawieszeniem. Warto to zrobić zdaniem osób, które zdecydowały się na ten krok.

Porady i wskazówki, jak uzyskać najlepszą ofertę na samochód importowany z USA

Pierwszym krokiem, kiedy kupujesz samochody na zamówienie z usa, jest upewnienie się, że wiesz dokładnie, jakiego samochodu chcesz i jakim budżetem dysponujesz. Warto również sprawdzić strony internetowe, takie jak Kelley Blue Book, które podpowiedzą Ci, za ile różne modele są sprzedawane w USA (pamiętając o uwzględnieniu ewentualnych ceł importowych lub podatków). Kiedy już będziesz miał jasny obraz tego, czego szukasz, zacznij kontaktować się z dealerami i prywatnymi importerami w Polsce. Zapytaj o raport techniczny i historię danego pojazdu.

Jeśli to możliwe, zatrudnij niezależnego inspektora, który sprawdzi pojazd przed podjęciem decyzji o zakupie. Zawsze warto (jeśli to możliwe) wynająć doświadczonego mechanika lub innego specjalistę samochodowego, który dokładnie sprawdzi pojazd przed podjęciem decyzji o zakupie, do którego samemu nie masz dostępu w kraju – zwłaszcza jeśli kupujesz w Internecie bez uprzedzenia. Będzie on w stanie sprawdzić wszelkie uszkodzenia i zużycie, a także doradzić, czy nie zostały wprowadzone modyfikacje, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo lub osiągi pojazdu w późniejszym czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here