Bibułki do skręcania bluntów – jakie wybrać, z jakich zrezygnować? Kilka porad przed zakupem

0
440

Skręcania bluntów to niemała sztuka. Dobrze skręcony blunt powinien być solidny i wytrzymały, a w trakcie konsumpcji powinien spalać się równomiernie. Wiele osób poszukuje pomocy w skręcaniu bluntów, gdyż nie do końca radzi sobie z tą czynnością. Na pomoc przychodzą dostawcy rozwiązań dedykowanych właśnie do jointów, w których ofercie znajdują się specjalne rodzaje bibułek. Czym powinna odznaczać się dobrej jakości bibułka do skręcania bluntów? Tego dowiesz się z tekstu poniżej.

Bibułka bibułce nierówna – czyli po czym rozpoznać bibułkę dobrej jakości

Bibułki wykorzystywane w spalaniu bluntów różnią się od ich odpowiedników stosowanych do skręcania zwykłych papierosów z tytoniem. Główna różnica tkwi w gramaturze, która powinna być dostosowana do rodzaju susz, którym blunt będzie nabity. W przypadku suszu konopnego warto zrezygnować ze zwykłych bletek i sięgnąć po bibułki o gramaturze ograniczającej tempo spalania. Jest o tyle ważne, że w czasie spalania zrolowanych jointów, zawsze jakaś część suszu uwalnia się z dymem, zamiast trafić do twoich płuc. Dzięki zastosowaniu specjalnych wolno palących się bibułek, będzie mieć pewność, że susz został skonsumowany w stopniu maksymalnie zadowalającym i w odpowiednim tempie.

Warto także wybierać bibułki kierując się materiałem, z którego zostały wykonane. Znajdziesz zarówno bibułki papierowe, jak i te wykonane z innych, rzadziej wykorzystywanych, lecz nie mniej przydatnych materiałów. W ostatnim czasie na popularności zyskują bibułki ekologiczne, wytwarzane między innymi z konopi siewnych. Bibułki takie nadają się idealnie do skręcania bluntów. Powoli się palą, ich smak i zapach współgra z aromatem suszu, a do tego są łatwe w użytkowaniu. Skręcenia blunta za ich pomocą przebiega szybko i sprawnie.

Na popularności zyskują także bibułki o innych smakach, dedykowane dla osób eksplorujących doznania smakowe powstające w czasie spalania jointów. W sklepach znajdziesz między innymi bibułki o smaku i zapachu owoców, deserów lub o innych przyjemnych aromatach.

Nie tylko bibułki – o alternatywach i asortymencie uzupełniającym konwencjonalne bibułki

Jeśli nie umiesz bądź po prostu nie chcę ci się samodzielnie przygotowywać bluntów, wówczas idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie sięgnięcie po gotowe skręcone jointy – zwane conesami. Są to w zasadzie „opakowania na susz”, uformowane do postaci idealnie skręconego blunta. Wystarczy, że wypełnisz go suszem i odpalisz, a będzie nadawał się do konsumpcji.

Wiele osób poszukuje nie tylko samych bibułek, ale również odpowiednich filtrów, które zastosują w czasie skręcania bluntów. Filtry mają kluczowe znaczenie – wpływają na ostateczny kształt skręconego jointa, na tempo jego spalania oraz na jego prozdrowotne właściwości. Szczególnie jeśli przygotowujesz blunty mieszając susz konopny z tytoniem – warto sięgnąć po specjalne rodzaje filtrów z aktywnym węglem. 

Filtry takie wyłapują niezdrowe substancje powstające w czasie spalania suszu, dzięki czemu do twoich płuc trafia oczyszczony dym. Jest to rozwiązanie polecane zarówno dla osób początkujących w skręcaniu bluntów, jak i zaawansowanych, którzy pragną ograniczyć toksyczne działanie substancji smolistych.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/alandis.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here