Co to jest miłość grecka?

0
1906

Niektóre badania wskazują na to, że seks analny kończy się w większości przypadkach dla kobiet orgazmem. Czym jest natomiast miłość grecka i czy na stałe zagości w naszych sypialniach?

Niektóre badania wskazują na to, że seks analny kończy się w większości przypadkach dla kobiet orgazmem. Czym jest natomiast miłość grecka i czy na stałe zagości w naszych sypialniach?

Przeprowadzone badania przez Polskiego seksuologa wskazują na to, że seks analny uprawia jedynie 20% Polaków. Co trzeci seksualnie aktywny człowiek na świecie z własnego doświadczenia wie, czym jest i jak wygląda miłość grecka. Warto pamiętać o tym, że seks analny to nie tylko penetracja penisem. Obecnie w sklepach erotycznych można znaleźć wiele gadżetów, które mogą pomóc osiągnąć upragnioną rozkosz.

Życie seksualne starożytnych Greków

Wiele antycznych rysunków na greckich wazach pokazuje, że seks u nich odgrywał bardzo ważną rolę. Na niektórych malowidłach pojawia się również seks analny, dlatego obecnie trwają dyskusję na temat tego, czy miłość grecka faktycznie była preferowaną formą stosunku. W starożytnej Grecji jednak kobiety nie miały wyborczych praw i nie były objęte edukacją. Ich jedynym obowiązkiem była prokreacja. To właśnie wolni mężczyźni sprawowali władzę w greckim społeczeństwie. Niewykształcone żony nie były pełnoprawnymi uczestniczkami życia społecznego starożytnej Grecji. Mężczyźni w tych czasach spędzali swój czas z innymi mężczyznami lub prostytutkami, które miały wyższy status niż żony.

W tamtych czasach niektórzy mężczyźni wchodzili w miłosne relacje z innymi dorosłymi mężczyznami. Jednak o wiele częściej spotykano się z związkami takich mężczyzn z chłopcami w wieku 14-16 lat. To właśnie wtedy traktowano ich jako dorosłych ludzi. Warto wspomnieć, że miłosna relacja dwóch dorosłych mężczyzn nie była akceptowalna ze względu na feminizowanie jednego z partnerów. Sprowadzenie mężczyzny do roli kobiety było wtedy najwyższą formą hańby. Miłość grecka mogła być wtedy uznawana za jedną z metod antykoncepcyjnych.

Na czym polega miłość grecka?

Niestety dla wielu osób miłość grecka to nadal temat tabu. Nie rozmawia się o nim za często, nawet wtedy, kiedy jedno z partnerów jest otwarte na różne eksperymenty. Jeżeli ktoś obawia się seksu analnego, to trudno jest ją przekonać do chociażby spróbowania. Niektórzy myślą, że jest on zarezerwowany dla par homoseksualnych. Jeszcze inni myślą, że jest to upokarzające dla kobiety. To właśnie one również często boją się bólu albo po prostu się wstydzą. Jeżeli partnerzy będą sobie ufać, mówić o swoich preferencjach i obawach, miłość grecka może przynieść wiele rozkoszy.

Seks analny zdecydowanie wymaga cierpliwości oraz delikatności wśród partnerów. Potrzebne jest tutaj wzajemne zaufanie oraz ostrożność. Konieczne jest również użycie lubrykantu. Najlepiej będzie wam zacząć od delikatnych pieszczot i masażu palcem, skierowanym w stronę kości ogonowej. Takie zabawy należy zaczynać bardzo powoli. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby wsunąć go głębiej, jeżeli nie będziemy czuć oporu mięśni. Do stymulacji analnej można używać wyłącznie palców, języka czy zabawek erotycznych. Jeżeli już partnerka przyzwyczai się do takich zabaw, można przejść do kolejnego kroku, czyli penetracji penisem. Jako urozmaicenie polecamy również tego typu wibratory dla par https://sexactive.pl/wibratory-damskie

Jeżeli już decydujecie się na seks analny, to nie przeplatajcie go z seksem pochwowym. Może wtedy dojść do przeniesienia bakterii z odbytu do pochwy. Jeżeli używacie natomiast prezerwatywy to koniecznie ją zmieńcie. Jeżeli chodzi o orgazm podczas stosunku seksualnego, to nie będzie on raczej możliwy na samym początku. Takie zabawy wymagają wprawy. Jeśli nie jesteś jednak gotowa na seks analny, warto wspomnieć o tym swojemu partnerowi i nie robić nic wbrew sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here