Czy popcorn jest zdrowy

0
982
jemy popcorn

Nietrudno jest zauważyć w dzisiejszych czasach, że coraz mniej mamy chwil na zadbanie o swoje zdrowie, które – choć wielu o tym zapomina – mamy tylko jedno i powinniśmy tym bardziej starać się o to, by żyć zdrowo.

Niestety czasy, w których dzisiaj żyjemy sprawiają, że dbanie o sylwetkę, a co za tym idzie – również o zdrowy tryb życia, wcale nie jest takie proste. Nadmiar pracy często uniemożliwia nam odpowiednie dawkowanie sobie sportu i przez to zaniedbujemy swoje ciało i sprawiamy, że pogrążamy się w niezdrowym trybie życia, z którego z czasem coraz trudniej będzie nam wyjść. Niestety musimy pamiętać, że szczególnie sprawdza się tutaj powiedzenie – jesteś tym, co jesz. Warto sobie uzmysłowić, że to co wkładamy do ust ma duże znaczenie i zwrócenie uwagi na jakość tych produktów może okazać się szalenie ważne, jeśli zależy nam na zdrowej sylwetce, jak i na zdrowych organach wewnętrznych, bowiem niezdrowy tryb życia odbija się na jednym i drugim tak samo bardzo.

Mamy więc do wyboru, albo zająć się stanem swoje zdrowia już dziś i pilnować się, by zażywać dziennie odpowiednią dawkę sportu oraz również pilnować ilości spożywanych kalorii tak, by nie przekraczać tylu, ile dziennie potrzebujemy, by utrzymać swoją wagę. Wielu o tym nie wie, ale najnowsze badanie dowodzą, że nie tyjemy od tego, że zjemy po obiedzie batonika i popijemy napojem gazowanym, lecz od tego, że przekraczamy swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie. To właśnie to zapotrzebowanie na kalorie jest tutaj kluczowe i warto trzymać się tej liczby, która określa to, ile jeszcze możemy ich spożyć, by nie przytyć.

czy popcorn jest zdrowy

Aby dowiedzieć się, jakie jest nasze zapotrzebowanie, warto z pewnością udać się do lekarza i dowiedzieć się u najlepszego źródła wszystkiego na temat swojego zdrowia i przyswajanych kalorii. Jeśli jednak brak nam czasu na odwiedziny u specjalisty, a bardzo chcemy zmienić swoje dotychczasowe życie i nabyć nieco większą świadomość, możemy sami na podstawie wielu kalkulatorów, które możemy znaleźć w internecie, sprawdzić, jakie jest nasze zapotrzebowanie. Kalkulator wyliczy to na podstawie naszego wzrostu i wagi (czasem również innych dodatkowych danych, takich chociażby jak wiek, aby wyliczenia były bardziej dokładne) i dowiemy się ile kalorii powinniśmy spożywać, aby utrzymać wagę, którą mamy teraz, schudnąć lub ewentualnie przybrać na wadze.

Warto zmienić swoje nastawienie dotyczące czytania etykiet na produktach, bowiem to jest bardzo ważne źródło informacji o produktach, które wkładamy do ust. Czytanie etykiet nie jest niczym ciężkim, ani trudnym, wystarczy nam nabyć podstawową wiedzę i jesteśmy w stanie sami ocenić, czy dany produkt nadaje się do zjedzenia oraz czy w ogóle mimo wszystko chcemy go zjeść.

poprcorn

Jeśli zależy nam na zrzuceniu wagi, to kontrolowanie przyswajanych kalorii będzie najważniejszym, co możemy zrobić, aby zrzucić wagę zdrowo. Przyjęło się, że zdrowe zrzucenie wagi, to chudnięcie średnio o 4 kilogramy miesięcznie. Wiele osób z pewnością oczekuje tego, że proces ten będzie o wiele szybszy, niestety jednak, jeśli mowa o zdrowym chudnięciu, to wymaga od od nas nieco czasu i poświęcenia, ale mówi się, że w życiu nic nie przychodzi łatwo i za darmo, toteż tym większa będzie nasza duma i satysfakcja z osiągniętego celu, jeśli pokażemy innym, ale w szczególności również sami sobie, że jesteśmy w stanie dokonać rzeczy, które kiedyś uważaliśmy za niemożliwe.

Wiele osób zastanawia się również nas tym, czy to, co wkładamy do ust jest zdrowe i warte skonsumowania. Część osób zadaje sobie pytanie, czy popcorn jest zdrowy? Jest to przecież prażona kukurydza, która nie miałaby powodu, aby być niezdrową. Niestety, popcorn podnosi w naszej krwi ilość insuliny, czyli ma wysoki indeks glikemiczny. Jeśli spożywamy taki produkt w nadmiarze, to może prowadzić do ewentualnych chorób, ale jeśli lubimy pochrupać sobie popcorn jedynie od czasu do czasu w „zdrowych” ilościach, to nie powinien on wyrządzić naszemu organizmowi żadnej krzywdy.

Warto kontrolować to, co jemy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/alandis.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here