Czym zmyć marker

0
1729
markery

Żyjemy w czasach, w których szczególne dbanie o miejsce, w którym mieszkamy nie jest niczym dziwnym, bowiem każdy przecież lubi żyć w miejscu, w którym jest czysto, schludnie i w którym panuje domowe ciepło.

Dbamy więc tym sposobem o nasze mieszkanie czy dom tak bardzo, jak tylko możemy i nie lubimy sytuacji, w których coś nam się psuje, czy brudzi, wymagając od nas dodatkowego, czasem nawet drogie działania, by pozbyć się przykrych, nieprzyjemnych efektów.

Dzieci, oprócz tego, że z pewnością są dumą rodziców, często przyczyniają się do tego, że z ich pomocą, naszym oczom ukazują się przykre niespodzianki. Oczywiście rzecz ma się tak samo, jeśli chodzi o zwierzęta, które mamy w swoim domu i które również potrafią sprawić, że nasze oczy stają się duże ze zdumienia, a w myślach już opracowujemy plan pozbycia się wywołanych przez nich szkód. Niestety przez to, że często oprócz dzieci czy zwierząt, mamy na głowie również mnóstwo innych obowiązków, które wymagają od nas podzielenia swojego czasu i posiadania go w o wiele mniejszej ilości.

Większość ludzi, bowiem chodzi przecież do pracy, która często zabiera nam ogromną część doby i pozbawia dobrego nastroju i wspaniałego humoru, by z radością i uśmiechem na ustach podchodzić do nieprzyjemnych sytuacji, które zastajemy w domu po powrocie z pracy pełnej obowiązków, które ciążą na naszej głowie. Dom jednak często okazuje się kolejnym obowiązkiem i to, co w nim zastajemy posiadając w domu swoje pociechy, czy to pod postacią dzieci czy zwierząt, sprawia, że przecieramy oczy ze zdumienia, zastanawiając się jak drogie będzie pozbycie się szkód, takich jak chociażby pomalowane za pomocą długopisów, czy markerów ściany, podłogi czy dywany.

Sprawa nie jest taka trudna do rozwiązania, jeśli jest to marker, który można stosunkowo łatwo zmyć. Jeśli jednak szkody zostały uczynione markerem niezmywalnym, czyli przydającym się bardzo często w naszym domu, to jednak usunięcie problemu może być dużo trudniejsze, aniżeli w przypadku zwykłych markerów.

marker i notatnik

No dobrze, więc czym zmyć marker i czy w ogóle da się to zrobić?

Z pewnością nie zaszkodzi nam próbować, ale warto również znać dodatkowe sztuczki, które pozwolą nam pozbyć się pięknych rysunków na ścianach o wiele szybciej niż inne. Z pomocą przyjdą nam tutaj z pewnością domowe sposoby, czyli niezawodne pomysły gospodyń domowych, które często sprawdzają się lepiej, aniżeli niektóre preparaty, które dostaniemy w sklepach.

Z drewnianych powierzchni takich jak panele, parkiet czy chociażby drewniane stoły pozbędziemy się markerów za pomocą na przykład alkoholu izopropylowego, czyli takiego, który również usuwa tłuste plamy z różnych nawierzchni. Jest bardzo tani i nabycie go nie będzie dla nas żadnym problemem, dlatego alkohol izopropylowy okazuje się być tutaj najlepszym możliwym pomysłem.

Co jednak, jeśli chodzi o inne nawierzchnie, które równie często potrafią być ubrudzone markerem, takie jak chociażby ściany?

czym zmyć marker

Tutaj dobrym pomysłem będzie użycie pasty do zębów lub lakieru do włosów, które to pomogą nam pozbyć się markera ze ściany dzięki temu, że odpowiednio go wybielą – i co najważniejsze – nie uszkodzą przy tym naszej ściany, na której przecież tak bardzo nam zależy. Wystarczy przetrzeć za pomocą tych przedmiotów ścianę, używając do tego ściereczki z mikrofibry i bardzo szybko pozbędziemy się problemu.

Usuwanie plam po markerze z dywanu jest równie proste, co usuwanie go z całej reszty wyżej wymienionych rzeczy. Do tego celu idealnie sprawdzi się ocet, którym wystarczy polać miejsce, z którego chcemy usunąć marker, a następnie czymś je przykryć, na przykład ścierką lub ręcznikiem. Po jakimś czasie marker zostanie wsiąknięty, a my będziemy mogli cieszyć się czystym dywanem, tak jak to miało miejsce przed jego zabrudzeniem.

Pamiętajmy więc, że domowe sposobem naprawdę są czymś, co często potrafi nam uratować życie w ciężkich sytuacjach i nie bójmy się próbować. Często osiągniemy tym sposobem lepsze rezultaty niż używając do tego celu innych sposobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here