Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja – kiedy warto skorzystać z tych zabiegów?

0
455
deratyzacja

Na zabiegi dezynfekcji, dezynsekcji czy deratyzacji bardzo często decydują się właściciele zakładów przemysłowych. Podpowiadamy, czym są te działania oraz kiedy warto z nich korzystać. Oto informacje, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze usług. 

Dezynfekcja

Skuteczna dezynfekcja pozwala uniknąć wielu szkodliwych drobnoustrojów. Ta podstawowa ogranicza się do dokładnego mycia rąk lub stosowania płynu dezynfekcyjnego. Jednak zarządcy biur czy właściciele zakładów bardzo często stawiają na usługi fachowców, którzy korzystają z profesjonalnych rozwiązań, aby pozbyć się wirusów czy bakterii z dużych przestrzeni. 

Nie ulega wątpliwości, że dezynfekcja powinna być prowadzona przez doświadczonych specjalistów. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług firmy Vaco, która korzysta ze środków zatwierdzonych przez Światową Organizację Zdrowia. Dzięki temu można uzyskać gwarancję, że z powierzchni zostaną wyeliminowane szkodliwe organizmy, które mogą powodować wiele chorób. 

Firma Vaco prowadzi zabiegi w biurach, zakładach produkcji spożywczej, lokalach gastronomicznych, magazynach, halach, centrach handlowych, placówkach edukacyjnych, szpitalach, zakładach przemysłowych oraz wielu innych miejscach. 

Dezynsekcja

Kolejnym wartym uwagi zabiegiem jest dezynsekcja. Jej celem jest wyeliminowanie owadów, a także ich larw i jaj. Najczęściej z inwazją insektów zmagają się właściciele zakładów spożywczych. Mowa tu o szkodliwych karaluchach, prusakach, pluskwach, molach, mrówkach, rybikach, szerszeniach, osach czy meszkach. 

Warto jednak zaznaczyć, że dezynsekcja może być konieczna również w biurach. Wówczas należy zlokalizować skupisko owadów, gdyż to przyspieszy pracę specjalistów,
a jednocześnie zmniejszy ilość stosowanych środków chemicznych. Insekty często bytują w miejscach trudnodostępnych i przedostają się do pomieszczeń przez szczeliny. Jednak eksperci z firmy Vaco doskonale radzą sobie z takimi przypadkami i zdecydowanie warto z ich usług skorzystać.

Deratyzacja

Celem tych zabiegów jest eliminacja gryzoni. Warto pamiętać, że myszy i szczury przenoszą bardzo groźne choroby, a także powodują wiele szkód gospodarczych, niszcząc
i zanieczyszczając żywność czy surowce. W dodatku gryzonie potrafią niszczyć instalacje telekomunikacyjne, sieci wodno-kanalizacyjne czy informatyczne. 

Firma Vaco również świadczy usługi w zakresie deratyzacji i korzysta wyłącznie
z nowoczesnych środków chemicznych. Wewnątrz budynków eksperci stosują metody mechaniczne w formie pułapek zatrzaskowych lub żywołownych. Natomiast na zewnątrz korzystają ze stacji deratyzacyjnych z substancjami wabiącymi i substancją czynną. Te rozwiązania gwarantują bardzo wysoką skuteczność i uratowały już dobra wielu przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here