iPada mini – Mały cud

0
356
iPada mini - Mały cud

iPad mini już wcześniej był klasą samą w sobie, ale dzięki tej zmianie Apple stworzyło najlepszego małego iPada, jakiego kiedykolwiek wypróbowałem – takiego, którego codzienne użytkowanie jest prawdziwą przyjemnością. Niezależnie od tego, czy szukasz urządzenia towarzyszącego dla iPada Pro, czy przenośnego iPada, który uzupełni Twoje doświadczenia z komputerami Mac, ten mały iPad jest wart swojej ceny.

Wspaniały design

W iPadzie Air można dostrzec, że niektóre cechy linii Pro przenikają do przystępnego cenowo modelu, który więcej osób może traktować jako lekki zamiennik laptopa. iPad Air to tablet konsumencki z aspiracjami do miana iPada Pro: rozmiar jego wyświetlacza odpowiada 11-calowemu iPadowi Pro, a nawet obsługuje tę samą klawiaturę Magic Keyboard, co jego droższy i bardziej wydajny krewny. Nowy iPad mini nie ma takich aspiracji. Zamiast tego iPad mini stawia na głowie estetykę iPada Pro i pyta: a co, jeśli wzornictwo przemysłowe iPada Pro, skupiające się na gestach i wyświetlaczu, sprawdziłoby się także w tablecie, który jest bezwstydnie przenośny i przeznaczony do trzymania w ręku, a nie opierania na klawiaturze?

Wygodny iPod mini

Właśnie w tym tkwi racja bytu iPada mini. Po dokładnym przetestowaniu zarówno iPada Air, jak i nowego iPada mini mogę z całą pewnością stwierdzić, że choć iPad Air jest bardziej przenośnym i wygodnym tabletem niż 12,9-calowy iPad Pro, to wciąż nie jest tak przenośny i wygodny jak nowy iPad mini, jeśli szukasz urządzenia, które możesz trzymać w ręce przez cały czas. I, co być może ważniejsze, nawet jeśli możesz używać iPada Air jako, no cóż, przenośnego tabletu, nadal uważam, że nowy mini jest przyjemniejszym urządzeniem do rzeczy, w których tablet powinien się wyróżniać – czytania, oglądania filmów, swobodnego przeglądania stron internetowych i grania w gry.

Wyświetlacz

Wszystko sprowadza się do wagi i wielkości wyświetlacza. Nowy wyświetlacz iPada mini, o przekątnej 8,3 cala, jest znacznie mniejszy niż wyświetlacz iPada Air o przekątnej 10,9 cala, ale i tak jest wyższy i szerszy niż iPhone 12 Pro Max.2 Całego iPada mini mogę trzymać w dłoni, czego nie można zrobić z iPadem Air. Do tego dochodzi jeszcze waga: iPad mini waży nieco ponad połowę tego, co iPad Air. W porównaniu z 460 gramami, jakie waży Air, waga iPada mini to 297 gramów, co sprawia, że czujesz się, jakbyś trzymał w rękach iPhone’a. Można to sobie wyobrazić w inny sposób: nowy iPad mini waży tylko 70 gramów więcej niż iPhone 12 Pro Max.

W efekcie trzymanie iPada mini i korzystanie z niego jak z tabletu to wciąż wyjątkowe, przyjemne doświadczenie, które od lat wyróżnia to urządzenie – tyle że teraz jest ono jeszcze potężniejsze i nowocześniejsze dzięki gestowemu systemowi wielozadaniowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here