Jak czyścić wodę w basenie?

0
375
Jak czyścić wodę w basenie

Basen ogrodowy potrafi sprawiać dużo frajdy nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Aby jednak korzystanie z basenu zawsze kojarzyło nam się z przyjemnością, obowiązkowo trzeba dbać o czystość wody. Jak czyścić basen ogrodowy i jak sprawić, aby woda w nim była zawsze czysta?

Wielkie baseny tylko z pompą do czyszczenia wody

Gdy nasz basen jest niewielki i służy jedynie małym dzieciom, wystarczy wylać wodę i wyczyścić dno oraz ścianki szczotką z odrobiną detergentu rozcieńczonego wodą. Natomiast gdy jesteśmy posiadaczami basenu ogrodowego rozporowego lub stelażowego o większych gabarytach, problem staje się większy. Utrzymywanie czystości dużych basenów musi opierać się o korzystnie z mocnej pompy do czyszczenia wody. Profesjonalne pompy filtracyjne do basenów, np. pompy piaskowe, warto kupować w sklepach wyspecjalizowanych w dostarczaniu basenów i sprzętu basenowego. My znaleźliśmy dobrą pompę w sklepie basenyogrodowe.pl.

Używaj profesjonalnej chemii do czyszczenia basenu

Mimo że pompa filtracyjna do wody w basenie to podstawa utrzymywania czystości zbiornika, istotne jest też, aby korzystać z dobrze dobranej chemii basenowej. W podstawowej wersji, może być to chlor lub sól kuchenna. Ze względu na to, że i jeden i drugi środek nie działają dobrze na stan skóry, włosów i paznokci osób korzystających z kąpieli, posiadacze basenów dość szybko po rozpoczęciu przygody z basenowaniem szukają profesjonalnej chemii do wody. Należy po nią sięgnąć szczególnie w sytuacji, gdy woda w basenie została zanieczyszczona przez glony. Środki chemiczne umieszczamy w specjalnym koszyczku, który swobodnie dryfuje sobie po zbiorniku trzymając się powierzchni wody.

Gdy woda w basenie jest żółta, wypróbujmy sody oczyszczonej (po pewnym czasie osad z sody trzeba zgarnąć specjalnym odkurzaczem z dna basenu) lub witaminy C w tabletkach.

Zakrywaj basen na noc

Poza używaniem dobrego filtra mechanicznego oraz poza regularnym stosowaniem chemii do czyszczenia basenu, warto zawsze przykrywać zbiornik na noc. Nawet wtedy, gdy pogoda jest bezwietrzna, a o spadających liściach jeszcze nie ma mowy w danym okresie roku. Pokrywa nabasenowa pozwala uchronić wodę przed zanieczyszczeniem piaskiem, drobinkami ziemi, fruwającymi płatkami kwiatów, czy przed owadami (pająki!) i zwierzętami, które w nocy lubią korzystać z basenu jak z poidełka z wodą. Ostatecznie też pokrywa zadziała zbawiennie na jakość wody w basenie, gdy spotka nas nieoczekiwany deszcz.

Podsumowanie

Na koniec pamiętajmy, że nawet najlepiej zadbana woda w basenie musi być od czasu do czasu wymieniona, a dno i ścianki basenu gruntownie wyczyszczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here