Jak działają ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

0
319
Jak działają ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty może polegać nie tylko na ich bezpośrednim zakupie, ale odbywać się również poprzez nabycie jednostek uczestnictwa ETF-u z ekspozycją na kryptowaluty. Jak działają tego typu fundusze? Dlaczego warto w nie inwestować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

W jaki sposób działają ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Każdy, kto przymierza się do inwestowania w kryptowaluty poprzez zakup ETF-u z ekspozycją na nie powinien mieć świadomość, że mechanizm działania tego typu funduszy niczym nie różni się od innych ETF-ów. Odmienny jest w tym przypadku jedynie instrument bazowy, którym jest wówczas dana kryptowaluta. W związku z tym jej każdy wzrost lub spadek wartości powinien przekładać się na identyczny wzrost lub spadek wartości jednostek uczestnictwa ETF-u. W tym miejscu warto podkreślić, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty tak samo jak wszystkie inne tego typu fundusze są notowane na giełdzie. W efekcie ich cechą charakterystyczną jest wysoka płynność oraz fakt, że podlegają bieżącej wycenie.

Jak inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Będąc świadomym, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty działają dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne tego typu fundusze warto także wiedzieć, że ich zakup odbywa się w ten sam sposób. W związku z tym, by inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty należy posiadać rachunek maklerski, który umożliwia zakup funduszy notowanych na giełdzie. Otwiera się go u brokera, a link przeczytaj więcej odsyła do konkretnej oferty. W tym miejscu należy podkreślić, że wybór brokera powinien być przemyślany, co wynika z faktu, że uzależnione od niego są nie tylko możliwości inwestycyjne, ale również wiele innych kwestii. Do najistotniejszych należą z pewnością opłaty pobierane przez brokera, które mogą dotyczyć nie tylko dokonywania transakcji, ale również samego utrzymania konta maklerskiego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć artykule opisującym mechanizm wyboru rachunku inwestycyjnego.

Dlaczego warto inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Co przemawia za tym, by inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty? Przede wszystkim to, że tego typu inwestycja jest znacznie mniej ryzykowna niż bezpośredni zakup kryptowalut. Wynika to z faktu, że zakup jednostek uczestnictwa ETF-u z ekspozycją na kryptowaluty nie wymaga posiadania portfela kryptowalutowego, co oznacza, że nie istnieje ryzyko utraty dostępu do niego. Za tego typu inwestycją przemawia również prostota, ponieważ zakup ETF-u z ekspozycją na kryptowaluty wygląda dokładnie tak samo, jak kupno innych tego typu funduszy. Mniejszy poziom ryzyka wynika również z faktu, że w przypadku ETF-ów nie korzysta się z dźwigni finansowej, co w dużej mierze łagodzi niestabilność rynku kryptowalut.

Podsumowując należy stwierdzić, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty to jeden z bezpieczniejszych sposobów inwestowania na rynku kryptowalut. W efekcie staje się coraz popularniejsze, a inwestorzy doceniają zdecydowanie mniejsze ryzyko niż w przypadku bezpośredniego zakupu kryptowalut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here