Jak wybrać klatkę dla królika?

0
291
Jak wybrać klatkę dla królika

Królik to często wybierane do domu zwierzątko, które kochają zarówno dorośli, jak i dzieci. Jednak aby zapewnić królikowi jak najlepsze miejsce do mieszkania, trzeba koniecznie zadbać o jego dobre wyposażenie. Nie brakuje akcesoriów dla królików, po które możemy sięgnąć. Zobaczmy zatem, które będą najbardziej odpowiednie.

Przede wszystkim klatka

Klatka jest z całą pewnością pierwszą rzeczą, o której myślimy, kiedy wyobrażamy sobie przyjęcie do domu nowego pupila. To oczywiste, że królik musi mieć miejsce do odpoczynku, swój bezpieczny zakątek – właśnie klatka się nim stanie. Różnorodne modele możesz znaleźć pod adresem https://www.aquaelzoo.pl/913-klatki-i-wyposazenie-dla-krolika.

Warto także stworzyć dla pupila kojec, który pozwoli mu wybiegać się i wybawić w bezpiecznym otoczeniu. Coraz więcej osób rozumie, że królik potrzebuje odpowiedniej przestrzeni, pozwalającej mu na zabawę i pozostawanie w ruchu, kiedy tylko zechce. Dlatego też bardzo istotne jest ustawienie klatki w taki sposób, aby znalazła się w kojcu – będzie to najbardziej atrakcyjne dla królika i pozwoli mu wychodzić na zewnątrz, kiedy tylko zechce. Z kolei, gdy przyjdzie czas na drzemkę, królik będzie mógł schować się do klatki.

Jaka ma być klatka dla królika?

Królik to nie szczurek – jest naprawdę dużym zwierzęciem, o czym należy pamiętać podczas kupowania klatki. Oznacza to, że warto od razu sięgnąć po największą, na jaką możemy sobie pozwolić, niezależnie od tego, czy nasz pupil to na razie maluszek, czy już dość spory osobnik. Wybór dużej klatki pozwoli nam od razu stworzyć dla niego idealny domek, bez potrzeby późniejszego, zbyt szybkiego kupowania nowego.

Warto także zwrócić uwagę na wykonanie klatki dla królika. To spore, silne zwierzę, które ma też sporo sprytu. Jeśli więc klatka nie stoi w bezpiecznym kojcu, należy pilnować, aby zawsze była dobrze zamknięta i zabezpieczona przed niespodziewaną ucieczką pupila. W innym przypadku może się to skończyć zniszczeniem niektórych domowych przedmiotów, które królik pogryzie.

Klatka dwupiętrowa

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup dwupiętrowej klatki dla królika, co jeszcze bardziej zwiększa ilość dostępnej dla niego przestrzeni. W ten sposób zwierzątko uzyskuje możliwość siedzenia na górze i na dole. Jednocześnie półeczka często stanowi też domek, który może stać się doskonałą kryjówką dla naszego pupila. W takim schowku będzie mógł zawsze skryć się w chwili stresu, strachu lub po prostu zmęczenia, dzięki czemu poczuje się jeszcze lepiej i pewniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here