Pasta polerska do metalu w codziennym i zawodowym życiu

0
369
Pasta polerska do metalu w codziennym i zawodowym życiu

Każdy materiał trzeba poddać obróbce końcowej, tak zwanej wykończeniówce. Służą do tego odpowiednie narzędzia i materiały. A co się wykorzystuje do obróbki końcowej metalu?

Zastosowanie pasty polerskiej do metalu

Jednym z bardzo popularnych środków jest pasta polerska, która służy do polerowania metalu. Używa się ją w celu uzyskania określonej gładkości i połysku powierzchni. Chodzi o doprowadzenie powierzchni do takiego stanu, aby nadać im odpowiedni wygląd i funkcjonalność. Polerowanie pastą polerską prowadzi do wygładzenia powierzchni do takiego stopnia, żeby stworzyć efekt lustra. Tego rodzaju pasty stosuje się do polerowania ręcznego oraz z użyciem specjalistycznych narzędzi. Oprócz pasty szlifierskiej, potrzebne są wtedy takie narzędzia obrotowe jak polerki, wiertarki, szlifierki kątowe lub palcowe. Do owych narzędzi stosuje się odpowiednie końcówki polerujące, takie jak filce lub tarcze.

Rodzaje past polerskich

Pasty, które ułatwiają prace polerskie to mieszanina tlenków żelaza oraz syntetycznego tworzywa wytwarzanego z tlenku glinu, znajdującego się w stałym roztworze woskowo – tłuszczowym. Z takich składników powstają między innymi:

– pasta do polerowania samochodu,
– pasta do polerowania metali szlachetnych,
– pasta polerska do metalu.

Na rynku dostępne są również diamentowe pasty polerskie do metalu. Oferowane na stronie producenta past diamentowych wyprodukowane są z wysokiej jakości mikro ziarna diamentu syntetycznego połączonego z roztworem olejowym lub wodno – olejowym. Pasty diamentowe dzielą się na:

– gruboziarniste,
– średnioziarniste,
– średniodrobne,
– drobne,
– bardzo drobne,
– połysk lustrzany.

W zależności do czego chcemy użyć pastę diamentową polerską, czy do hartowanych stali stopowych, minerałów, żeliwa, ceramiki, miedzi, mosiądzu, węglików spiekanych, aluminium czy do końcowej obróbki metali, stopów czy minerałów niemetalicznych, dobieramy pastę z odpowiednią procentową zawartością ziarna diamentowego. Zasada dobierania odpowiedniej pasty polerskiej do metalu jest taka, że koncentracja mikro ziarna diamentowego powinna być tym większa im twardszy jest obrabiany materiał. Wyróżniamy pasty:

– monokrystaliczne – jakość standardowa, używana do ogólnego zastosowania, głównie wtedy, gdy zależy na uzyskaniu bardzo dużej gładkości powierzchni metalowych i innych,
– polikrystaliczne – jakość standardowa, używana do specjalistycznego zastosowania, głównie wtedy, gdy zależy nam na bardzo dużej gładkości powierzchni szkła szafirowego, syntetycznych kamieni półszlachetnych, węglików spiekanych lub ceramiki,
– o naturalnym ziarnie – bardzo wysoka jakość, używana do ogólnego zastosowania, głównie wtedy, gdy zależy nam na otrzymaniu bardzo dużej gładkości powierzchni stali narzędziowej utwardzonej, metali kolorowych i ich stopów, ceramiki, szkła, żeliwa i innych materiałów.

Na rynku dostępnych jest również wiele past polerskich do metalu, które można wykorzystywać przy amatorskich pracach takich jak czyszczenie biżuterii lub pracach naprawczych samochodu.

Pasta polerska do metalu jest bardzo przydatnym produktem. Można ją stosować w profesjonalnych pracach, ale przydaje się również w codziennym życiu do usunięcia rdzy, zaczernień, śladów palców lub innego brudu.

Szukasz firmy oferującej pozycjonowanie we Wrocławiu? Zapraszamy na stronę www Nedio.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here