Co warto wiedzieć o zamiatarkach?

0
289
Co warto wiedzieć o zamiatarkach

Zamiatarka jest bardzo praktycznym i wydajnym urządzeniem, które ma wiele zastosowań. Pomagają w utrzymaniu czystości na terenie obiektów wielkopowierzchniowych, a także dużych placów. Zapoznaj się z naszym tekstem, a dowiesz się na ich temat więcej.

Zamiatarka mechaniczna – jakie ma zastosowania?

Zamiatarki mechaniczne wyposażone są w szybkoobrotowe miotły, które z pewnością usprawnią Twoją pracę. Za pomocą szczotek możliwe jest dokładne usunięcie zabrudzenia z powierzchni płaskich. Następnie brud kierowany jest do specjalnego zbiornika. Maszyny pozwalają na szybkie i dokładne oczyszczanie terenu z drobnego kurzu, piasku, trawy czy liści, jak również kamieni oraz większych śmieci. Zamiatarki mechaniczne idealnie nadają się do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni, bądź spokojny, ponieważ to urządzenie perfekcyjnie usunie zanieczyszczenie zarówno z kostki brukowej, jak i asfaltu czy też cementu.

Co warto wiedzieć o zamiatarce spalinowej?

Zamiatarka spalinowa z kolei używana jest do zamiatania posadzek w halach magazynowych i galeriach handlowych. Efektywność pracy z zastosowaniem tego urządzenia jest wielokrotnie wyższa w porównaniu do sprzątania przy pomocy tradycyjnej miotły. Zamiatarka spalinowa wyposażona jest w kosz na zanieczyszczenia. Pamiętaj, aby dobrać rozmiar kosza do powierzchni na jakiej będziesz używać tego urządzenia.

Zamiatarka przemysłowa – co warto o niej wiedzieć?

Zamiatarka przemysłowa znajduje zastosowanie w pracach budowlanych. Te urządzenia są w posiadaniu wydajnych silników wysokoprężnych, które efektywnie napędzają system mioteł wysokoobrotowych. Zamiatarka przemysłowa jest wyposażona w napęd silnikowy co znacznie ułatwia jej pracę. Ich cechą charakterystyczną jest także niezależność od źródła zasilania. Sprzęt jest także kompatybilny z dmuchawami do liści, co umożliwia jego wykorzystanie do usuwania z posesji opadających liści. Praca z użyciem zamiatarki tego typu jest bardzo wydajna i zajmuje mało czasu.

Zamiatarki ręczne – do mało wymagających zadań

Zamiatarki ręczne najlepiej sprawdzają się do porządkowania małych hal magazynowych czy terenów przyległych do posesji. Te urządzenia są wyposażone w wydajne systemy zamiatania, umożliwiające efektywne oczyszczanie powierzchni o metrażu ok. 1000-2000 m2. Wybierając swoją zamiatarkę ręczną zwróć uwagę na to czy jest w posiadaniu bocznych szczotek, które wspomagają pracę przy krawężnikach czy ścianach.

Jaka zamiatarka gwarantuje najwyższy komfort pracy?

Ostatnią zamiatarką jaką opiszemy będzie zamiatarka akumulatorowa. Jest to bezsprzecznie bardzo cicha, prosta w użyciu i komfortowa zamiatarka. Urządzenie jest wyposażone w akumulator, dzięki któremu nie ma potrzeby stałego podłączenia zamiatarki do źródła zasilania. Na rynku znajdziesz zarówno maszyny ręczne z zasilaniem bateryjnym, jak i duże, samojezdne zamiatarki akumulatorowe z wygodnym fotelem i panelem operatorskim. Zamiatarki akumulatorowe znajdują zastosowanie w oczyszczaniu terenów zewnętrznych, niemniej jednak do powierzchni wewnętrznych również się sprawdzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here