Czym odstraszyć koty

0
1120
czym odstraszyć koty

Jako ludzie, czasem ciężko jest nam wyobrazić sobie, jakie byłoby nasze życie bez zwierząt, które często obowiązkowo są w naszych domach, ponieważ nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez patrzenia na ich urocze pyski.

Toteż tym sposobem w wielu domach królują psy, które są idealne dla ludzi, którzy lubią się dużo ruszać i nie przeszkadzają im poranne, zimne, zimowe spacery z psem, a także nie boją się odpowiedzialności związanej z wychowaniem takiego czworonoga, który często wcale nie jest taki prosty w „obsłudze”. Mówi się, że małe psy łatwiej wychować niż większe, ale zdaje się, jakby to nie miało zupełnie odzwierciedlenia w życiu codziennym. Okazuje się, że małe psy potrafią być równie agresywne, co te duże i czasem w wielu osobach wywołują podobny strach.

Musimy jednak pamiętać, że zachowanie naszych czworonogów zależy głównie o ile nie przede wszystkim – od nas. To my jesteśmy winni tego, że nasz pies się nie słucha, nie umie chodzić na smyczy, ciągnie, wchodzi na kanapę, czy w inne miejsca, z których skutecznie go zrzucamy, tłumacząc niczym małemu dziecku, że nie jest to miejsce dla niego.

koty

Owszem, sporo osób nie wyobraża sobie tego, że pies mógłby spać z nimi w łóżku, czy wchodzić na kanapę. Oczywiście, takie zachowania często są urocze i wzbudzają w nas litość, szczególnie jeśli robi to szczeniak, ale jeśli wykażemy się brakiem konsekwencji i pozwolimy szczeniakowi na wskakiwanie na łóżko, musimy liczyć się z tym, że będzie robił to samo, jak będzie starszy i wtedy oduczenie go robienia takich rzeczy, które nam nie odpowiadają będzie o wiele trudniejsze – o ile nie niemożliwe do wykonania. Psy są bardzo mądrymi zwierzakami, tak samo jak koty, jednak musimy pamiętać, że uczenie ich czegoś często pochłania bardzo dużo czasu i wcale nie jest takie łatwe.

Sporo osób jednak zgodzi się z tym, że zdecydowanie łatwiej wychować psa niż kota

Nie bez powodu to właśnie psy uchodzą za to, które podają nam łapę, siadają na komendę, czy warują, jeśli im wydamy taki komunikat. Koty zdecydowanie trudniej nauczyć takich rzeczy, jednak okazuje się, że wcale nie jest to niemożliwe i koty również mogą podawać łapkę, czy wykonywać wiele innych komend, których zdecydujemy się je nauczyć. Zawsze jednak warto myśleć o tym, czy mamy wystarczająco czasu i odpowiednie warunki w miejscu, w którym mieszkamy na to, by móc wychować zwierzaka, którego chcemy wziąć pod opiekę. Pamiętajmy, że zwierzę to nie jest zabawka i nie można mieć go tylko na chwilę, więc jeśli chcemy do swojego domu wprowadzić jakiegoś zwierzaka, to musimy być pewni tego, że podołamy jego wychowaniu.

Zwierzęta, które są jeszcze małe wzbudzają w nas litość i często brakuje nam konsekwencji w ich wychowaniu. Zasłaniamy się tym, że są małe i urocze i nie potrafimy im odmówić. Musimy jednak być świadomi, że nasze wybory podejmowane jak nasze zwierzęta są małe, będą miały ogromny wpływ na ich dorosłe życie, ale również nasze i szczególnie powinno nam zależeć, by wychować swoje zwierzę tak, by żyć z nim zgodnie, bowiem w przypadku psów czy kotów – spędzimy z nimi naprawdę spory kawałek życia.

dwa koty

Warto więc przygotować się na nowego zwierzaka, dowiedzieć się czegoś na jego temat, poczytać o tym, jaka jest dana rasa, jak się w stosunku do niej zachowywać, jak ją wychowywać, czy czym szczególnym się wyróżnia. Pamiętajmy również, żeby pod żadnym pozorem nigdy nie dawać nikomu zwierzaka, jako prezent. Prezent jak to prezent… może być nieudany. Co jednak zrobić z małym kotkiem czy szczeniakiem, który okaże się być w domu niechciany?

Koty potrafią być naprawdę bardzo wymagające i powinniśmy o tym pamiętać, kiedy przyjdzie nam do głowy zająć się jakimś. Mimo tego, że nie wymagają od nas spacerów, a jedynie czyszczenia kuwety, to jednak posiadają również swoje wady, które powinniśmy umiejętnie zaspokajać. Drapanie jest sporym wyzwaniem dla właścicieli kotów i wiele osób się zastanawia czym odstraszyć koty. Na szczęście istnieją preparaty, które pomogą nam sprawić, że kot nie będzie aż tak zainteresowany danym przedmiotem. Takie środki dostaniemy u weterynarza, jak i w sklepach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here