Czym zmyć długopis

0
1145
długopisy

Każda mama wie, że brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci. Zabawy w piaskownicy, skakanie po kałużach, malowanie farbami, czy pomoc w gotowaniu z pewnością wywołają szerokie uśmiechy na małych buziach. Niestety po zabawie zawsze należy posprzątać, a walka z plamami na ubraniach i domowych sprzętach zostaje w rękach dzielnych mam.

Każda gospodyni domowa ma swoje sposoby na doczyszczenie trudnych zabrudzeń. Poniżej znajdziesz klika sprytnych i sprawdzonych metod, które ułatwią ci życie i sprawią, że zabawa stanie się jeszcze milsza.

To, z czym mierzymy się codziennie, to głównie plamy po jedzeniu na ubrankach

Pamiętaj, że wcale nie musisz używać w tym celu silnej chemii. Świeże zabrudzenie zamocz w zimnej wodzie z szarym mydłem i zapierz ręcznie. Pralka wykona resztę pracy, a koszulki i spodenki będą jak nowe! Zaschnięte plamy możesz odmoczyć przy pomocy wody utlenionej, octu lub soku z cytryny. Przy wyjątkowo trudnych zabrudzeniach możesz sięgnąć po specjalne preparaty ze sklepowych półek.

Zmorą wielu rodziców są plamy po zabawach plastycznych! Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z tym problemem jest zapobieganie – staraj się kupować zmywalne flamastry i długopisy, przygotuj dziecku kącik do malowania, poza którym nie wolno używać przyborów. I przede wszystkim baw się razem z pociechą, modeluj jej zachowania, pokaż jak i gdzie można rysować. Co jeśli jednak mały szkrab przeniesie obraz na ścianę? Czym zmyć długopis z kanapy?

ubranko

Nie przejmuj się, na to też znajdą się sprawdzone metody. Ślady po długopisie na nowych szkolnych ubrankach nie stanowią pięknej ozdoby. Nie oszukujmy się te na kanapie niekiedy powstają nawet przez nas! Przede wszystkim nie rozcieraj świeżego atramentu we wszystkich kierunkach! Domowy sposób, z którego korzystały nawet nasze babcie wykorzystuje kwaśne mleko lub sok z cytryny. Zamocz ubrania w takim płynie na piętnaście minut, po czym jak najszybciej wstaw normalne pranie. Przy starych plamach możesz wspomóc się solą, która świetnie nada się do pocierania tkaniny.

Czyszcząc kanapy czy fotele, skorzystaj z lakieru do włosów lub zmywacza do paznokci. Plamę po długopisie lekko zwilż mokrą gąbką. Wykonuj delikatne ruchy, aby nie rozmnażać atramentu. Wytrzyj papierowym ręcznikiem, połóż cienką ściereczkę i spryskaj powierzchnię lakierem lub acetonem. Tusz powinien się rozpuścić i wchłonąć w materiał. Po takim procesie, meble należy wyprać. Możesz skorzystać z profesjonalnej ekipy sprzątającej, jeśli chcesz mieć pewności, że meble się nie zniszczą i będą wyglądać jak nowe.

Co zrobić, jeśli zamiast długopisu dziecko wykorzysta do tworzenia swojego dzieła kolorowe markery? To jedne z najtrudniejszych plam, ale możesz spróbować zawalczyć z nimi tymi samymi metodami, jak w przypadku długopisu. Pomocne może okazać się rozpuszczanie rysunków spirytusem.
Jeśli twoje dziecko wpadło na pomysł wytatuowania markerami siebie lub młodszego rodzeństwa, nie przejmuj się! Wygląda groźnie, ale na szczęście jest odwracalne. Ślady po mazakach szoruj szczotką i szarym mydłem. W najtrudniejszych przypadkach użyj spirytusu salicylowego.

czym zmyć długopis

Plamy po ołówkach i kredzie z łatwością usuniesz przy pomocy gumki do zmazywania. Nawet napisy na ścianie zejdą bardzo szybko i nie zostanie po nich żaden ślad. Malowidła wykonane kredkami zmyjesz miękką stroną gąbki do mycia naczyń. Możesz wykorzystać do tego sodę oczyszczoną lub pastę do zębów. W sklepach internetowych niezwykle popularne stają się magiczne gąbki, dzięki którym usuniesz rysunki ze ścian i mebli bez dodatkowych preparatów.

Ile gospodyń na świecie, tyle metod na dziecięce plamy. O wiele wskazówek i dobrych rad możesz podpytać swoją mamę lub babcię. Jestem pewna, że z chęcią podsuną ci swoje tajne receptury.

Jak widzisz nawet na najtrudniejsze zabrudzenia znajdzie się jakiś sposób. Jeśli żadna z domowych metod nie podziała, zawsze możesz zwrócić się z prośbą o pomoc do specjalistów lub podpytać o produkty do czyszczenia w drogerii. Nie przejmuj się tym na zapas i nie pozwól, aby strach przed plamami zepsuł przyjemność z zabawy. Tylko raz w życiu można być dzieckiem, a samo dzieciństwo przemija tak szybko, że należy cieszyć się nim, jak najmocniej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here