Jak prawidłowo używać kropli do oczu?

0
293
Jak prawidłowo używać kropli do oczu

Krople do oczu to produkt, który pomaga przywrócić odpowiednie nawilżenie oka. Szybko przynosi on ulgę, łagodząc zaczerwienienie, a także uczucie swędzenia i pieczenia. Rekomenduje się go wszystkim osobom, które skarżą się na zmęczenie oczu lub ich suchość. Krople do oczu bez problemu można nabyć w każdej aptece. Jak je jednak odpowiednio stosować?

Prawidłowe stosowanie kropli do oczu

Zakropienie oka nie wydaje się być niczym skomplikowanym. Warto jednak zastosować się do kilku zasad, które pozwolą na skuteczną i bezpieczną aplikację kropli. Osoby, które noszą soczewki kontaktowe, powinny je zdjąć. Warto zapoznać się z ulotką od producenta, ponieważ niektóre preparaty powinny zostać przed użyciem potrząśnięte. Najłatwiej zaaplikować krople leżąc, choć można również siedzieć. Najważniejsze, aby głowę odchylić wówczas do tyłu. Następnie trzeba odciągnąć palcem do dołu dolną powiekę, a wzrok skierować do góry. Butelkę z kolei należy trzymać tuż nad okiem i powstrzymać się od mrugania – to moment, aby zaaplikować krople do worka spojówkowego. Następnie oko trzeba zamknąć na około minutę.

Po jakie krople do oczu sięgnąć?

Na rynku istnieje wiele kropel do oczu. Ciekawą propozycją są preparaty renomowanej marki Acuvue. Oferuje ona krople blink, które zawierają
hialuronianu sodu, czyli naturalnie występującą w oku substancję łagodzącą podrażnienia. Co ciekawe, firma zdecydowała się na opracowanie czterech typów kropli blink, które dopasować można do swoich potrzeb i okoliczności. Blink contacts rekomendowany jest osobom, które noszą soczewki kontaktowe i borykają się z łagodnymi objawami suchego oka. Osoby spędzające dużo czasu przed ekranem komputera powinny sięgnąć po blink intensive, które szybko uwolnią od umiarkowanych symptomów. Ciekawą opcją są krople blink intense – minimsy, które są dostępne w jednorazowych folkach. Dzięki temu są wygodne do stosowania w podróży. W przypadku bardzo dokuczliwych objawów suchego oka najlepiej sięgnąć po krople blink intensive, które dzięki żelowej konsystencji i wyższej lepkości dłużej utrzymują się na oku, a także zapewniają dłuższe poczucie ulgi.

W razie jakichkolwiek podrażnień oka warto sięgnąć po krople do oczu. To preparat, który szybko przynosi ulgę i pozwala nam normalnie funkcjonować. Aplikacja kropel nie jest trudna, należy jednak zastosować się do kilku podstawowych zasad. Warto także pamiętać, że szeroki wybór preparatów pozwala na odpowiednie dobranie kropli do swoich potrzeb. Pod tym względem wyróżnia się oferta firmy Acuvue.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here