Liposukcja – co warto wiedzieć o nowych metodach odsysania tłuszczu?

0
548
Liposukcja

Liposukcja to najskuteczniejsza metoda redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej, która stanowi problem estetyczny dla wielu kobiet i mężczyzn. Jest to jednak zabieg, który może budzić pewne obawy. Starsze metody liposukcji rzeczywiście niosły ze sobą dość duże ryzyko powikłań. Dzisiejsze rozwiązania są dużo mniej inwazyjne, nie wymagają narkozy, ani długiej rekonwalescencji. Przedstawiamy dwa najpopularniejsze zabiegi odsysania tkanki tłuszczowej: liposukcję laserową oraz ultradźwiękową.

Liposukcja dawniej i dziś

Wiele osób, które rozważają zabieg liposukcji, zastanawiają się, czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne. Jeszcze do niedawna zabieg ten wiązał się z dość dużym ryzykiem powikłań. Polegał na mechanicznym pobieraniu tkanki tłuszczowej przy pomocy metalowej kaniuli i pompy ssącej. Ta metoda jest nadal stosowana, jednak coraz rzadziej. Pojawiło się wiele równie efektywnych, ale bezpieczniejszych metod z zastosowaniem ultradźwięków, lasera czy też strumienia wody. To, co je łączy, to wysoka skuteczność, niska inwazyjność oraz możliwość ponownego wykorzystania tkanki tłuszczowej podczas zabiegu lipotransferu. W ten sposób można uzyskać podwójny efekt w tym samym czasie: zmniejszenie obwodów ciała m.in. brzucha, ud oraz powiększenie biustu, pośladków lub innej partii ciała.

Przy pomocy nowoczesnych metod liposukcji można usunąć tkankę tłuszczową niemal z każdego problematycznego miejsca na ciele. Jak zauważają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, pacjenci najczęściej decydują się na liposukcję brzucha, redukcję boczków, czy też wyszczuplanie nóg, pośladków bądź ramion. Tymczasem liposukcję można przeprowadzać również w tak delikatnych miejscach, jak okolice twarzy, gruczołów piersiowych (u mężczyzn) czy podbródka.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa (inaczej liposukcja kawitacyjna lub kawitacja ultradźwiękowa) to metoda polegająca na rozbijaniu komórek tłuszczowych przy pomocy ultradźwięków. Przez cienki światłowód pod skórę wprowadzany jest generator emitujący ultradźwięki. Działa delikatnie i precyzyjnie, bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Złogi tłuszczu zostają oddzielone od tkanek okalających, nie naruszając w żaden sposób pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej.

Mocne strony liposukcji ultradźwiękowej:

  • Pozwala na odzyskanie około 90% odessanego tłuszczu i ponowne jego wykorzystanie do wypełniania innych części ciała.
  • Ultradźwięki obkurczają i ujędrniają skórę, dzięki czemu miejsce poddawane liposukcji pozostaje gładkie i pozbawione nierówności.
  • Liposukcja ultradźwiękowa nie wymaga długiego i uciążliwego okresu rekonwalescencji – już kolejnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków, pamiętając jedynie o noszeniu ubranka uciskowego.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej przy użyciu wiązki lasera. Wysoką efektywność zabiegową LipoLife 3G zawdzięcza połączeniu działania lasera diodowego o długości fali 1470 nm z jednoczesnym pobieraniem wyodrębnionego z tkanki tłuszczu. Laser za pomocą radialnej emisji fali nie uszkadza komórek tłuszczowych, dzięki czemu wyodrębniony ze zbitej tkanki tłuszczowej koagulat możliwy jest do odessania przez nowoczesną pompę.

Mocne strony liposukcji laserowej:

  • Dzięki zastosowaniu technologii laserowej udaje się zachować wysoką żywotność pobranych komórek tłuszczowych – aż 95% z nich nadaje się do ponownego zastosowania podczas lipotransferu.
  • Laser świetnie radzi sobie nie tylko z usuwaniem niechcianego tłuszczyku, ale też z ujędrnianiem i obkurczaniem skóry.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach liposukcji? Skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here