Depilacja woskiem? Zaopatrz swój salon w najlepsze urządzenia

0
315
Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to popularny zabieg usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Aby zabieg ten był jednocześnie jak najbardziej skuteczny i jak najmniej bolesny, należy odpowiednio przygotować do niego wszystkie akcesoria. Jak tego dokonać? Oczywiście stosując najlepsze urządzenia i preparaty.

Dlaczego właśnie depilacja woskiem?

Najpewniej żadnej kobiecie nie trzeba tłumaczyć, dlaczego właśnie depilacja woskiem przynosi tak zachwycające rezultaty i pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą. Rozgrzany wosk dobrze przygotowuje skórę do zabiegu i korzystnie wpływa na jej stan, rozszerzając pory i mieszki włosowe. Idealnie przylega do skóry, co pozwala na mocne uchwycenie włosków i sprawia, że ich usuwanie jest szybkie i skuteczne. Dzięki temu, że włoski wyrywane są wraz z cebulkami, proces ich odrastania jest wyraźnie opóźniony, a skóra znacznie gładsza niż przy zastosowaniu zwykłej maszynki do depilacji.

Wosk bezpaskowy i z paskami

Istnieją różne rodzaje wosku do depilacji ciała, a każda kosmetyczka sama wie najlepiej, który sprawdzi się w przypadku jej klientek. Najłatwiejszy podział pozwala nam wyróżnić dwa typy wosku: usuwany za pomocą pasków oraz bezpaskowy. Wśród obu typów możemy przy tym wyróżnić woski w różnych kolorach, o ciekawych zapach i dodatkowych właściwościach odżywczych.

Z czego tak naprawdę tworzony jest wosk do depilacji? W celu jego przygotowania wykorzystuje się głównie naturalne woski, takie jak wosk pszczeli, który ma gładką konsystencję i dobrze przylega do skóry. Dodatkowo posiada właściwości pielęgnujące, w tym odżywcze, które sprawiają, że pomaga skórze w późniejszej regeneracji.

Podgrzewacz do wosku

Niezależnie od tego jednak, po który typ wosku sięgniesz, każdy z nich musi być rozgrzany przed użyciem, by można go było nałożyć na wskazaną przez klientkę partię ciała. Właśnie dlatego kolejnym elementem wyposażenia musi być podgrzewacz do wosku, który pozwoli na jego przygotowanie do odpowiedniej temperatury. Podgrzewacz do wosku powinien być przede wszystkim dostosowany do rodzaju wosku, który jest używany w salonie kosmetycznym. W wielu salonach początkowo wybierany jest cały zestaw, w którym znajdują się zarówno podgrzewacz do wosku, jak i sam wosk. Następnie wystarczy już dokupować tylko zużywający się kosmetyk.

A jaki podgrzewacz wybrać? To oczywiście zależy od preferencji. W wielu salonach kosmetycznych sprawdzają się podgrzewacze, które mają możliwość przygotowywania kilku paczek wosku. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie zabiegu w jak najbardziej profesjonalny i szybki sposób. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na samą budowę podgrzewacza. Powinien nie tylko równomiernie rozprowadzać temperaturę i dobrze pasować do wkładów, ale także chronić użytkownika przed poparzeniem albo rozlaniem preparatu.

Inne akcesoria

Oprócz wosków i podgrzewaczy, do salonu zajmującego się depilacją warto wybrać także wiele innych akcesoriów, jak choćby patyczki i paski do depilacji. Z pewnością przydadzą się także olejki do masażu i łagodząco-nawilżające olejki lub balsamy. Pomogą w ukojeniu i regeneracji skóry po całym zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here