Projektowanie hal dla przedsiębiorstw logistycznych

0
214
Projektowanie hal dla przedsiębiorstw logistycznych

Przedsiębiorstwa działające w branży logistycznej potrzebują obszernych, zapewniających bezpieczeństwo hal magazynowych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ podstawą funkcjonowania tego typu podmiotów jest składowanie oraz dystrybucja towarów handlowych. To właśnie dlatego elementem must have właściwie każdej firmy logistycznej jest dostosowana do ich potrzeb hala.

Hale stalowe – dlaczego skorzystanie z oferty firmy projektowej w zakresie hal stalowych jest dobrym rozwiązaniem?

W ostatnich latach coraz więcej przedsiębiorstw logistycznych decyduje się na skorzystanie z oferty biura projektowego. Taki stan rzeczy wynika z wielu powodów. Po pierwsze, stworzenie hali stalowej to proces znacznie mniej czasochłonny niż postawienie tradycyjnego, murowanego obiektu budowlanego (w tym drugim przypadku konieczne jest przejście przez znacznie większą ilość czynności administracyjnych).

Po drugie, firmy projektowe dysponują kadrą doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu producent hal stalowych może nie tylko w krótkim czasie dostarczyć wszelkie niezbędne materiały (np. szkielet całej konstrukcji oraz jej pokrycie), ale także przygotować projekt hali magazynowej dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań przedsiębiorstwa składającego zlecenie. Parametry, które można dostosować podczas konsultacji z biurem klienta, to między innymi:

-ilość okien i wejść,
-sposób zabezpieczenia przed wpływem wysokich temperatur podczas pożaru (np. poprzez nałożenie powłoki ogniochronnej),
-sposób oświetlenia,
-kolor elewacji
-oraz wiele innych.

Dzięki indywidualnemu podejściu specjalistów do każdego zlecenia tworzone konstrukcje są nie tylko wytrzymałe czy zgodne z obecnie obowiązującymi, międzynarodowymi standardami i normami (np. Eurokody), ale mają także ergonomiczny charakter. Przeciętny czas wykonywania zlecenia projektowego to zazwyczaj około 2-3 tygodnie (czas trwania prac nad danym projektem jest oczywiście uzależniony od stopnia jego skomplikowania).

Projekty hal stalowych dla firm logistycznych – jakie biuro projektowe wybrać?

Chociaż nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, to warto zainteresować się ofertą firmy Kobexstal. Ten producent hal stalowych zapewnia wysoką jakość usług, co zapewnia między innymi wykorzystanie takiego nowoczesnego oprogramowania projektowego, jak na przykład Cadsis czy Construsoft. Obiekty tworzone przez firmę są wykorzystywane nie tylko przez przedsiębiorstwa logistyczne; wykonuje się je także na potrzeby podmiotów działających w takich branżach jak na przykład sektor rolniczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here