Wakacje w Hiszpanii

0
991

Hiszpania to kierunek podróży zagranicznych od lat cieszący się wielką popularnością wśród turystów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii. Zarówno Hiszpania kontynentalna jak i wyspy położone na Morzu Śródziemnym lub Oceanie Atlantyckim są idealnym miejscem na wypoczynek. Czy będą to leniwe wczasy z luksusową opcją all inclusive czy objazdowa wycieczka po najcenniejszych pamiątkach przeszłości – wakacje w Hiszpanii zawsze są przygodą.

Położenie geograficzne Hiszpanii sprzyja organizatorom wypoczynku – wybrzeża oceanu czy morza są doskonale zagospodarowane i posiadają bogatą bazę turystyczną.

Jeśli zamierzamy spędzić wakacje w Hiszpanii kontynentalnej, to warto przemyśleć zakup oferty obejmującej wycieczkę objazdową lub łączącą objazd z wypoczynkiem nad morzem. Objazd najlepiej zacząć od Barcelony – stolicy Katalonii. Barcelona to liczne atrakcje zarówno związane z historią – dzielnica Barri Gotic, Sagrada Familia, Parc Guelc, Wzgórze Montjuc jak też z dorobkiem kulturowym (muzea, galerie sztuki). Barcelona to siedziba najbardziej znanego na świecie klubu sportowego – stadion piłkarski Camp Nou FC Barcelona oraz Stadion Olimpijski to żelazne punkty każdej wycieczki po mieście. Trudy całodziennego zwiedzania warto sobie zrekompensować odpoczynkiem w którejś kafejce lub restauracji położonej przy najpiękniejszej ulicy miasta La Rambla.
Po atrakcjach Barcelony warto udać się na południe wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Malaga, Walencja a potem oddalone nieco od morza Sewilla i Toledo to miejsca zachwycające swoim bogactwem zabytków architektury.

Na południu Półwyspu Iberyjskiego Hiszpania graniczy z Gibraltarem – brytyjską posiadłością kolonialną. Wizyta na Gibraltarze to kolejny obowiązkowy punkt w programie. Ze skał Gibraltaru można dostrzec wybrzeża Afryki oraz miejsce połączenia Atlantyku z Morzem Śródziemnym. Wizyta w Kadyksie położonym nad oceanem to głównie oglądanie pamiątek po Krzysztofie Kolumbie, który właśnie z tego portu rozpoczął swoją wielką wyprawę w poszukiwaniu Indii, a zakończoną odkryciem Ameryki.

W centralnej części Hiszpanii warto zatrzymać się na dwa dni w stolicy – Madrycie. Koniecznie należy również odwiedzić twierdzę w Grenadzie i cudowną, pełną zabytków Saragossę.

Wybierając wyspiarskie wakacje w Hiszpanii najwięcej osób decyduje się na pobyt na jednej z Wysp Kanaryjskich. Położone o trochę ponad pięć godzin lotu od Warszawy wyspy mają łagodny klimat, który pozwala na wypoczynek przez okrągły rok. Najbardziej znane i często odwiedzane Teneryfa i Gran Canaria mają wiele atrakcji przyrodniczych oraz zabytków. Na tych wyspach turyści korzystają z plaż z czarnym, wulkanicznym piaskiem. Jedyną wyspą posiadającą naturalne plaże z piaskiem białym jest Fuerteventura. Jej wschodnie wybrzeża są wciąż zasypywane piaskiem, którego ziarenka niosą silne wiatry wiejące znad afrykańskiej pustyni Sahara. Na Fuerteventurze mieszka około 100 tysięcy ludzi i klika razy więcej kóz z gatunku cabra majorera. Szczęśliwe kozy z Fuerte pasą się spokojnie nie niepokojone przez nikogo i dają doskonałej jakości mleko, z którego miejscowi robią najlepsze kozie sery na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here