Wycieczka do Disneylandu

0
1059
disneyland

Wycieczka do disneylandu jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji młodzieńczego życia. Już jako dzieci śniliśmy o tym, aby wzbić się w powietrze, albo jeździć na koniu. Wyobrażaliśmy sobie dryfowanie na dywanach, spotykanie postaci z bajek, które opowiadają nam niesamowite opowieści o tym, co je spotkało po drugiej stronie.

Dzieci, dzięki swej niebywałej wyobraźni, potrafią przekształcić coś całkowicie zwyczajnego w największy cud tego świata. Wycieczka do disneylandu stanowi jeden z tych elementów, dzięki którym pociechy rozwijają swoją wyobraźnię jeszcze bardziej. Czy jednak zastanawialiśmy się kiedykolwiek, za jaką cenę? Czy analizowaliśmy koszty i skutki? Czy – summa summarum – podjęliśmy się trudu skontrolowania, jak wygląda taki punkt rozrywki w dzisiejszych czasach i jak wygląda jego oferta edukacyjna?

Z plusów wycieczki do disneylandu należy wymienić zdecydowanie ogrom istniejących tam atrakcji. Przychodząc tam widzimy wielkie karuzele w przeróżnych kształtach, ale nie tylko. Są także punkty usługowe wraz z bogatą ofertą gastronomiczną, są place zabaw z ogromną ilością malutkich baseników i wszechstronnych domków na drzewie. Podczas wycieczki spotkamy także strefę wydzieloną specjalnie dla osób pełnoletnich, gdzie dzieci nie mają wstępu. Do zalet disneylandu należy też jego wszechstronność i wręcz olbrzymi obszar- niejednokrotnie zajmuje on kilkadziesiąt metrów kwadratowych.

Wycieczka do disneylandu ma jednak też swoje ciemne strony. Do takich niewątpliwie należy cena, jaką zapłacimy za taką przyjemność. Niejednokrotnie zdarza się, że chcąc zafundować swojemu dziecku niezapomniany dzień, sami za siebie musimy słono zapłacić – nawet, jeżeli nie mamy najmniejszego zamiaru korzystać z umieszczonych wewnątrz obiektu atrakcji. Następnie, wspomnieć trzeba także, iż w dzisiejszych czasach wycieczka do disneylandu nie jest jedynie miejscem, w którym bawią się i przebywają wyłącznie najmłodsi. Znajdziemy tam osoby w przeróżnych kategoriach wiekowych. Za najbardziej niebezpieczną dla naszych pociech uważam nastolatków, gdyż to oni poprzez przekleństwa i wyzywające stroje są w stanie zdeprawować dzieciaki. Do minusów wspomnianej wycieczki zaliczam także jej… nieedukacyjność. Niestety, to nie jest pomyłka.

Wycieczka do disneylandu, która w swym założeniu miała kształtować niczym nieograniczoną wyobraźnię dziecka, może zakończyć się spektakularną katastrofą. Dlatego tym bardziej konieczna jest opieka rodziców, nauczycieli lub osób sprawujących pieczę nad najmłodszymi. Odpowiedzialna wojaż może naszą pociechę bardzo wiele nauczyć i być przyczyną jego wielkiej radości, jednakże chwila nieuwagi spowodować może, że zakończy się dramatycznie. Pilnujmy zatem dzieciaki, aby nie uczęszczały na nieodpowiednie zabawy, a także nie kręciły się wokół podejrzanej młodzieży.

Podczas wycieczki do disneylandu nie pozwalajmy sobie na zbyt wiele – od naszego zachowania zależy bowiem, jakie będzie edukacyjne, ale też moralne piętno odciśnięte w wyobraźniach dzieci.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w Hiszpanii
Następny artykułCzym przyprawić rybę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here